Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 czerwca 2017, 09:35

autor: AlexB

Shadow of the Tomb Raider - wyciekły projekty logo oraz wstępne grafiki koncepcyjne

Pojawił się kolejny przeciek dotyczący następnej odsłony serii Tomb Raider. Tym razem do sieci trafiły projekty logo oraz wstępne grafiki koncepcyjne. Potwierdzają one, że produkcja będzie nosiła tytuł Shadow of the Tomb Raider.

Pierwszy poważny przeciek na temat kontynuacji rebootu serii Tomb Raider z 2013 roku i jego bezpośredniego sequela – Rise of the Tomb Raider - pojawił się w październiku ubiegłego roku. Wówczas to użytkownik Reddita podczas jazdy metrem wypatrzył na laptopie jednego z pasażerów prezentację dotyczącą nowej produkcji należącej do popularnej serii. Według opublikowanego zdjęcia, ma ona nosić nazwę Shadow of the Tomb Raider. Szybko pojawiły się jednak głosy, że cała sytuacja to mistyfikacja i o grze znów zrobiło się cicho. Nawet podczas zakończonych w ubiegły piątek targów E3 najnowsza odsłona przygód Lary Croft nie była w żaden sposób obecna. Dziś jednak pojawił się kolejny przeciek na temat nowego Tomb Raidera.

Lara szykuje się do kolejnej wyprawy. - Shadow of the Tomb Raider - wyciekły projekty logo oraz wstępne grafiki koncepcyjne - wiadomość - 2017-06-19
Lara szykuje się do kolejnej wyprawy.

Na stronie Takeoff Creative, firmy zajmującej się marketingiem, która kilkukrotnie współpracowała ze Square Enix, pojawiła się plansza zawierająca projekty logo oraz wstępne grafiki koncepcyjne, rzekomo pochodzące z nadchodzącej kontynuacji popularnej serii. Przeciek szybko został usunięty, lecz czujni internauci zapisali co trzeba. Zatem oto, co znajdowało się na stronie Takeoff Creative (via PC Gamer):

Przeciek potwierdza, że Shadow of the Tomb Raider znajduje się obecnie w produkcji. / Źródło: PC Gamer - Shadow of the Tomb Raider - wyciekły projekty logo oraz wstępne grafiki koncepcyjne - wiadomość - 2017-06-19
Przeciek potwierdza, że Shadow of the Tomb Raider znajduje się obecnie w produkcji. / Źródło: PC Gamer

Powyższa plansza potwierdza zatem, że nowa odsłona przygód Lary Croft będzie zatytułowana Shadow of the Tomb Raider. Warto zwrócić uwagę, że podczas projektowania logo twórcy eksperymentowali z różnymi efektami. W konsekwencji możemy podziwiać zarówno emblemat bliźniaczo podobny do tego z Rise of the Tomb Raider (lewy górny róg), jak i zupełnie się od niego różniące. Natomiast grafiki koncepcyjne umieszczone niżej, mające służyć jako inspiracja dla firm marketingowych, tworzących plakaty i inne materiały promocyjne, mogą sugerować umiejscowienie akcji. Widzimy na nich Larę, uzbrojoną w łuk, włócznię i maczetę, znajdującą się w otoczeniu południowoamerykańskiej dżungli oraz piramid. Czyżbyśmy mieli zatem w Shadow of the Tomb Raider penetrować te niezwykłe budowle? Niewykluczone, lecz należy pamiętać, że przytoczone ilustracje stanowią jedynie luźną sugestię póz i oświetlenia, jakie miałyby się znaleźć na okładkach gotowej produkcji.

Czy przygody Lary Croft zabiorą nas tym razem do Ameryki Południowej? - Shadow of the Tomb Raider - wyciekły projekty logo oraz wstępne grafiki koncepcyjne - wiadomość - 2017-06-19
Czy przygody Lary Croft zabiorą nas tym razem do Ameryki Południowej?

Prawdziwość powyższego przecieku nie została jeszcze w żaden sposób potwierdzona. Trudno zatem powiedzieć, na ile jest wiarygodny. Daje on jednak pewną nadzieję, że nowy Tomb Raider znajduje się już w produkcji. Pytanie tylko, w jakim stopniu zaangażowane w pracę nad nim jest studio Crystal Dynamics? Należy bowiem pamiętać, że zajmuje się ono obecnie tworzeniem gry The Avengers Project na podstawie przebojowych komiksów i filmów superbohaterskich ze stajni Marvela. Według plotek, z tego właśnie powodu w dużej mierze za Shadow of the Tomb Raider będzie odpowiedzialny zespół Eidos Montreal, znany przede wszystkim z dwóch ostatnich głównych odsłon serii Deus Ex. Czy okaże się to prawdą? Odpowiedź na to pytanie przyniesie zapewne pierwsza oficjalna zapowiedź tytułu. Niestety, nie wiadomo, kiedy ona nastąpi. Jedno jest jednak pewne – scenariusza do Shadow of the Tomb Raider nie stworzy Rhianna Pratchett, odpowiedzialna za fabułę dwóch wcześniejszych odsłon cyklu. W styczniu bieżącego roku opuściła ona szeregi osób tworzących serię.