Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2022, 10:55

Seria Gears of War może otrzymać remastery a la Halo: The Master Chief Collection

W sieci pojawiły się wiarygodne plotki, sugerujące, że seria Gears of War otrzyma zremasterowaną kolekcję w stylu Halo: The Master Chief Collection. Innym kandydatem do takiego liftingu może być cykl Fable.

Pojawiły się ciekawe doniesienia, sugerujące, że firma Microsoft szykuje zremasterowaną kolekcję kolejnej klasycznej serii z katalogu konsol z rodziny Xbox. Typowane są cykle Gears of War oraz Fable, przy czym ten pierwszy wydaje się pewniejszym kandydatem.

Źródłem informacji jest insider Shpeshal Nick z podcastu XboxEra. W nowym odcinku zdradził on, że jedna z klasycznych serii Xboksa zostanie odświeżona w stylu podobnym do Halo: The Master Chief Collection, czyli otrzymamy kolekcję uwzględniającą ulepszone wersje gier z cyklu.

Seria Gears of War może otrzymać remastery a la Halo: The Master Chief Collection - ilustracja #1
Źródłem plotek jest podcast The XboxEra.

Shpeshal Nick nie podał, kiedy możemy spodziewać się premiery projektu, ale przewiduje, że debiut może nastąpić w przyszłym roku. Nie ujawnił również branych pod uwagę marek. Spekuluje się, że chodzi o Fable lub Gears of War, przy czym druga opcja wydaje się bardziej prawdopodobna. Zasugerował to komentujący tę plotkę, zazwyczaj bardzo dobrze poinformowany w sprawach dotyczących Microsoftu Tom Warren z serwisu The Verge.

Obie serie są świetnymi kandydatkami do odświeżenia na modłę Halo: The Master Chief Collection. To ważne marki dla Microsoftu, a do tego w dalszym ciągu rozwijane. Wiemy, że studio The Coalition pracuje nad Gears of War 6, a zespół Playground Games zajmuje się nowym Fable. Dobrym pomysłem byłoby więc przypomnienie wcześniejszych odsłon nowym użytkownikom.

Dodatkowo pozwoliłoby to graczom pecetowym na uzyskanie dostępu do gier Gears of War 2, Gears of War 3, Gears of War: Judgment oraz Fable II, które nigdy nie doczekały się konwersji na PC.

  1. Recenzja gry Gears 5 – tryby w maszynie wskakują na swoje miejsce
  2. Gears 5 – poradnik do gry

Jak zagrać w Gears of War 2, Gears of War 3, Gears of War: Judgment oraz Fable II na PC z myszką i klawiaturą?

Gracze pecetowi, którzy nie chcą czekać na odświeżone kolekcje serii Fable oraz Gears of War, mogą skorzystać ze streamingowej usługi xCloud w ramach najdroższego abonamentu Game Pass. Dostępne są tam wszystkie odsłony tych cykli, wliczając w to te, które nigdy nie ukazały się na PC.

Problem pojawia się, jeśli nie chcecie bawić się na padzie. Gry Gears of War 2, Gears of War 3, Gears of War: Judgment oraz Fable II nie wspierają natywnie sterowania myszką i klawiaturą. Aby to zmienić, będziecie potrzebowali fanowskiej wtyczki Keyboard & Mouse for xCloud, która dostępna jest w wersjach dla przeglądarek Chrome i Edge. Działa ona zaskakująco dobrze, o ile tylko przed rozgrywką w ustawieniach systemowych Windowsa wyłączycie opcję „zwiększenia precyzji wskaźnika” myszy.

  1. Keyboard & Mouse for Cloud (Chrome) – pobierz
  2. Keyboard & Mouse for Cloud (Edge) – pobierz