Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 września 2019, 20:57

Sequel filmowego Tomb Raidera ma reżysera oraz datę premiery

Ben Wheatley został reżyserem kontynuacji ekranizacji Tomb Raidera z 2018 roku. Przy okazji podano też, kiedy możemy spodziewać się debiutu nowych filmowych przygód Lary Croft.

Nie miną dwa lata, a zobaczymy kolejną ekranizację Tomb Raidera. - Sequel filmowego Tomb Raidera ma reżysera oraz datę premiery - wiadomość - 2019-09-05
Nie miną dwa lata, a zobaczymy kolejną ekranizację Tomb Raidera.

Po długich miesiącach ponownie usłyszeliśmy o kontynuacji ostatniego kinowego Tomb Raidera. Jak podaje serwis Deadline, reżyserem filmu został Ben Wheatley, który dołącza do scenarzystki Amy Jump. Nie jest to ich pierwsze wspólne dzieło – wcześniej pracowali ze sobą m.in. przy High Rise oraz Free Fire. Na efekty ich wysiłków pod nadzorem studiów Warner Bros. oraz MGM nie będziemy czekać długo, przynajmniej jeśli wierzyć oficjalnym informacjom. Datę premiery Tomb Raidera 2 wyznaczono na 19 marca 2021 roku.

Alicia Vikander wypadła nieźle jako Lara Croft, ale nie ratowało to całego filmu. - Sequel filmowego Tomb Raidera ma reżysera oraz datę premiery - wiadomość - 2019-09-05
Alicia Vikander wypadła nieźle jako Lara Croft, ale nie ratowało to całego filmu.

Przypomnijmy, że film będzie kontynuacją poprzedniej ekranizacji przygód sławnej pani archeolog. Za tamten obraz odpowiadał reżyser Roar Uthaug, który luźno oparł się na nowej odsłonie serii z 2013 roku autorstwa studia Crystal Dynamics. Premiera jego dzieła na początku 2018 roku wypadła nieźle pod względem finansowym, co przełożyło się na zapowiedź sequela. Szkoda tylko, że pod względem artystycznym Tomb Raider okazał się kolejną kiepską kinową adaptacją gry wideo, jeśli nie liczyć Alicii Vikander w roli Lary Croft. Aktorka wcieli się w nią ponownie w nadchodzącym filmie i miejmy nadzieję, że będzie to jedyny element wspólny produkcji.