Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2019, 09:21

Niespodziewana premiera Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville

Firma Electronic Arts zapowiedziała sieciową strzelankę Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville. Produkcja już trafiła do sprzedaży w ramach wczesnego dostępu.

Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville rozwija pomysły z serii Garden Warfare. - Niespodziewana premiera Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville - wiadomość - 2019-09-05
Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville rozwija pomysły z serii Garden Warfare.

Potwierdziły się niedawne doniesienia - firma Electronic Arts oficjalnie zapowiedziała Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville, czyli kolejną odsłonę popularnej marki. Produkcja powstaje z myślą o pecetach i konsolach Xbox One oraz PlayStation 4.

Premiera pełnej wersji gry zaplanowana została na 18 października tego roku. Już teraz jednak grę można nabyć w ramach wczesnego dostępu jako tzw. Founder’s Edition. To wydanie kosztuje 119,90 zł na PC, 125 zł na PlayStation 4 oraz 117,99 zł na Xboksie One. Founder’s Edition dostępna będzie tylko do końca września. W przyszłym miesiącu produkcja trafi do sprzedaży w wyższej cenie.

Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville należy do strzelankowej odnogi tej marki, rozwijając pomysły z Plants vs. Zombies: Garden Warfare oraz Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2. Zabawa sprowadza się do sieciowych potyczek przeciwko innym graczom i sztucznej inteligencji. Do wyboru jest dwadzieścia klas postaci, o różnych cechach i umiejętnościach. Wśród nich pojawiają się starzy znajomi, w tym Pożeracz, Słonecznik, Kaktus, Supermózg czy Kapitan Siwobrody, jak i nowe twarze (m.in. Kung Fungus, Smok, Elektrozombie oraz Kosmiczny Kadet). Każdego bohatera można w dużym stopniu modyfikować.

Gra oferuje sześć trybów rozgrywki. Możemy m.in. bronić terytorium w Bitwie o teren, brać udział w Bitwie o kule oraz walczyć w eliminacjach 4 na 4 na arenie. Nie zabrakło także trybu kooperacyjnego dla czterech osób. W przypadku tego ostatniego wariantu dostępna jest opcja zabawy na podzielonym ekranie, ale tylko na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville oferuje trzy duże regiony PvE do swobodnej eksploracji (Centrum miasta Neighborville, Urwista góra i Zdziwaczały las), gdzie zmierzymy się z wrogami kierowanymi przez sztuczną inteligencję. Do tego dochodzi osiem mniejszych map zaprojektowanych z myślą o PvP.

 1. Oficjalna strona gry

Na koniec warto wspomnieć o wymaganiach sprzętowych pecetowej wersji gry:

Minimalne wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows 10 64-bit
 2. Procesor: Intel i3-3220 / AMD FX-4350
 3. Pamięć RAM: 4 GB
 4. Karta graficzna: Nvidia GeForce GT 640 / AMD Radeon HD 7730
 5. Miejsce na dysku: 15 GB

Rekomendowane wymagania sprzętowe

 1. System operacyjny: Windows 10 64-bit
 2. Procesor: Intel i5-3570 / AMD FX-6100
 3. Pamięć RAM: 8 GB
 4. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 970 / AMD Radeon R9 285
 5. Miejsce na dysku: 15 GB