Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2018, 10:09

Sekiro Shadows Die Twice - nowy gameplay pokazuje starcia z bossami

Pojawił się świeży gameplay z Sekiro: Shadows Die Twice, czyli nowej gry autorów Dark Souls. Filmik pokazuje m.in. starcia z dwoma bossami i rozgrywkę skradankową.

Sekiro: Shadows Die Twice, czyli nowa gra znanego z cyklu Dark Souls studia From Software, została po raz pierwszy pokazana podczas tegorocznej edycji targów E3, gdzie spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem. Od tego czasu w miarę regularnie otrzymujemy nowe materiały wideo z tej produkcji. Imponujący gameplay mogliśmy obejrzeć w trakcie gamescomu, a w zeszłym tygodniu opublikowano nowy zwiastun. Projektu nie mogło oczywiście zabraknąć także na trwającym obecnie Tokyo Game Show. Do sieci trafił właśnie obszerny zapis rozgrywki z wersji przygotowanej na tę imprezę.

Gameplay trwa dwanaście minut i pokazuje zarówno walkę, jak i rozgrywkę skradankową. Możemy zobaczyć m.in. eliminowanie staruszki, która nosi ze sobą dzwon mogący postawić na nogi wszystkich okolicznych wrogów, oraz unikanie wykrycia przez gigantycznego węża.

Skażona złem mniszka będzie jednym z bossów, których spotkamy w grze. - Sekiro Shadows Die Twice - nowy gameplay pokazuje starcia z bossami - wiadomość - 2018-09-24
Skażona złem mniszka będzie jednym z bossów, których spotkamy w grze.

Filmik ukazuje także dwa starcia ze specjalnymi typami przeciwników. Pierwszym z nich jest pełniący rolę minibossa generał samuraj, a drugim pełnoprawny boss w postaci skażonej złem mniszki. Ta druga bitwa jest okazją do obejrzenia w akcji mechaniki zmartwychwstania. Po tym jak wyeliminuje nas wróg, będziemy mogli powrócić do życia, ale jeśli ponownie zginiemy, zanim zdążymy zabić przynajmniej jednego nieprzyjaciela, to druga śmierć będzie ostateczna.

Przypomnijmy, że Sekiro: Shadows Die Twice zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. W zeszłym miesiącu autorzy ogłosili, że gra zadebiutuje 22 marca przyszłego roku.

Warto wspomnieć, że w sierpniu studio From Software dało do zrozumienia, iż nie ma w planach kolejnych odsłon cyklu Dark Souls. Przez najbliższe lata deweloperzy chcą skoncentrować się na tworzeniu świeżych projektów. Nie wykluczyli jednak powrotu do marki Tenchu.

  1. Oficjalna strona gry