Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2018, 17:49

Sekiro Shadows Die Twice na 14-minutowym gameplayu

Do sieci trafił czternastominutowy zapis rozgrywki z Sekiro: Shadows Die Twice, czyli gry akcji autorstwa znanego z serii Dark Souls studia From Software.

Gra ukaże się w marcu przyszłego roku. - Sekiro Shadows Die Twice na 14-minutowym gameplayu - wiadomość - 2018-08-21
Gra ukaże się w marcu przyszłego roku.

Z gier pokazanych po raz pierwszy podczas E3 jedną z tych, które wzbudziły najwięcej emocji, okazało się Sekiro: Shadows Die Twice od studia From Software. Wtedy pokazano tylko krótki zwiastun. Na gamescom twórcy przygotowali coś znacznie bardziej treściwego. Dzięki temu możemy teraz obejrzeć czternastominutowy zapis rozgrywki. To pierwsza okazja, aby zobaczyć, jak gra prezentuje się w akcji.

Na czele produkcji stoi Hidetaka Miyazaki, który pełnił tę samą rolę przy tworzeniu Dark Souls, Bloodborne i Dark Souls III. W przeciwieństwie do tych produkcji, Sekiro: Shadows Die Twice nie będzie tytułem RPG. Zamiast tego otrzymamy grę akcji, jedynie wzbogaconą elementami przygodowymi i roleplaying.

W demie możemy zobaczyć zarówno dynamiczne sekwencje walki, jak i rozgrywkę skradankową. Sekiro: Shadows Die Twice zaoferuje dużą swobodę taktyczną. W większości sytuacji gracze sami zdecydują, czy postawią na bezpośrednie konfrontacje, czy też spróbują po cichu wyeliminować wrogów.

W wyniku zdrady bohater gry stracił lewą rękę i zastępuje ją protezą wyposażoną w sporo przydatnych gadżetów, takich jak wystrzeliwana linka z hakiem ułatwiająca przemieszczanie się po świecie. To urządzenie w połączeniu z większą mobilnością postaci sprawi, że gra zaoferuje znacznie więcej okazji do eksploracji map w pionie niż dotychczasowe produkcje From Software.

Bohater gry będzie mógł powstać ze zmarłych, ale nie uczyni to rozgrywki zbyt łatwą. Po wskrzeszeniu będziemy bowiem musieli pokonać przynajmniej jednego przeciwnika, zanim ponownie uzyskamy zdolność powrotu do żywych. Jeśli ktoś nas powali, zanim to osiągniemy, to taka porażka zakończy się prawdziwą śmiercią postaci i koniecznością rozpoczęcia zabawy od ostatniego save’a.

Sekiro: Shadows Die Twice zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Wczoraj twórcy ogłosili, że gra zadebiutuje 22 marca przyszłego roku.

  1. Oficjalna strona gry