Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 listopada 2019, 20:17

autor: Entelarmer

Rockstar zabierze nas do Średniowiecza? Pogłoski o nowej grze studia

Co szykuje dla nas Rockstar Games? Jeśli wierzyć ostatnim przeciekom, studio pracuje nad grą z otwartym światem, która zabierze nas do Średniowiecza. Współgrałoby to z doniesieniami sprzed miesięcy, mówiącymi o tajemniczym Project Medieval.

Po pecetowym debiucie Red Dead Redemption II fani Rockstara mogą już tylko wyglądać zapowiedzi nowych produkcji amerykańskiego dewelopera. Grand Theft Auto VI wydaje się praktycznie przesądzone, ale pojawiają się też plotki o powrocie serii Bully oraz zupełnie nowych projektach. Jedna z nowszych plotek mówi, jakoby Rockstar miał pracować nad grą z otwartym światem w średniowiecznych realiach.

Co dalej po prequelu Red Dead Redemption? - Rockstar zabierze nas do Średniowiecza? Pogłoski o nowej grze studia - wiadomość - 2019-11-25
Co dalej po prequelu Red Dead Redemption?

Pogłoska ta opiera się na trzech różnych źródłach. Pierwszym z nich jest przeciek sprzed pół roku, kiedy to Ash735 (podający się za byłego pracownika Rockstara) z forum ResetEra wspomniał o Project Medieval, który pierwotnie miał zapełnić lukę między premierami Red Dead Redemption 2 i Grand Theft Auto VI. Jednakże problemy w studiu sprawiły, że prace nad tytułem przerwano, a inne produkcje zaliczyły znaczne opóźnienie (co ma wyjaśniać zaledwie jedną nową grę wydaną przez firmę na obecną generację konsol).

Użytkownik wspomniał o tytule także w październiku, ale dopiero dwa ostatnie doniesienia na nowo zwróciły uwagę na domniemany projekt. Pierwszym z nich jest profil Pawasa Saxena z Rockstara w serwise Linkedin (via Reddit), według którego twórca ma obecnie pracować nad elementami środowiska zgodnymi ze średniowiecznym stylem architektury w nieujawnionej produkcji z nowej marki. Drugim jest wiadomość iknowstuff312 z Reddita, według którego Rockstar wkrótce zapowie grę w otwartym świecie osadzoną w wiekach średnich. Tytuł ma zadebiutować na początku 2021 roku na PlayStation 5 i Xboksie Scarlett, a jednym z istotniejszych elementów mają być pojedynki bronią białą. Część graczy zwraca też uwagę na pewien dialog z drugiego Red Dead Redemption. W trakcie jednej misji Jack Marston wspomina o swoim zainteresowaniu rycerzami, a konkretniej legendą arturiańską, co – jak chcą niektórzy – może odnosić się do przyszłych planów Rockstara.

Czyżby Rockstar zostawił nam wskazówkę co do tematyki kolejnej gry? (Kadr z filmu Monty Python i Święty Graal). - Rockstar zabierze nas do Średniowiecza? Pogłoski o nowej grze studia - wiadomość - 2019-11-25
Czyżby Rockstar zostawił nam wskazówkę co do tematyki kolejnej gry? (Kadr z filmu Monty Python i Święty Graal).

Nim jednak zaczniemy cieszyć się z nowej marki Rockstara, wypada zaznaczyć, że wszystkie powyższe doniesienia to nic więcej, jak niepotwierdzone plotki. Nawet w przypadku doniesień z ResetEry nie mamy dowodu co do prawdziwości podanych informacji, a więc choćby rzeczywistego istnienia tego projektu. Wzmianka z profilu Saxena również nie przesądza sprawy. Profil wspomina bowiem o rozpoczęciu prac nad nową marką w czerwcu 2018 roku. Tymczasem twórca nie był wtedy jeszcze pracownikiem Rockstara – zatrudniające go studio Dhruva Interactive zostało wykupione przez indyjski oddział firmy dopiero pół roku temu. Co do przecieku iknowstuff312, użytkownik nie ma absolutnie żadnej historii, co przy jego niechęci do udzielenia kolejnych informacji każe żywić wątpliwości co do jego wiarygodności.

Nowe GTA to niemal pewnik, ale co z innymi projektami Rockstara? - Rockstar zabierze nas do Średniowiecza? Pogłoski o nowej grze studia - wiadomość - 2019-11-25
Nowe GTA to niemal pewnik, ale co z innymi projektami Rockstara?

Bez względu na to, czy Project Medieval rzeczywiście istniał i powstaje, możemy wierzyć, że Rockstar szykuje dla nas coś więcej. Skądinąd wiemy, że firma Take 2 Interactive ma ambitne plany produkcyjne, a sam Rockstar pracuje nad kilkoma niezapowiedzianymi projektami. Na razie jednak zalecamy, by wszelkie przecieki uznawać za fałszywe do czasu uzyskania potwierdzonych informacji.