Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2012, 11:37

Resident Evil 6 - DLC z płyty za darmo. Świetna sprzedaż w Japonii

Pliki z dodatkową zawartością ukryte na płycie z Resident Evil 6 wchodzą w skład pakietu, który Capcom wypuści za darmo. „Płatne DLC nie znajdują się na dysku” – wyjaśnił wydawca.

Resident Evil 6 - DLC z płyty za darmo. Świetna sprzedaż w Japonii - ilustracja #1
Capcom wyjaśnił wątpliwości związane z DLC na dysku Resident Evil 6.

Firma Capcom potwierdziła, że na płycie z grą Resident Evil 6 znajdują się fragmenty dodatkowej zawartości, ale stanowią one część darmowego pakietu, który zostanie opublikowany niedługo. Do jego uruchomienia będzie konieczne ściągnięcie reszty potrzebnych plików. „Przyszłe płatne DLC – takie jak tryby multiplayer, o których mówiliśmy niedawno – nie znajdują się na płycie” – zapewnił przedstawiciel japońskiego wydawcy na stronie Capcom Unity.

Darmowy dodatek do Resident Evil 6, przez który powrócił temat „DLC na płycie z grą”, będzie składał się z dwóch elementów. Pierwszy z nich to nowy, wyższy poziom trudności No Hope. Drugim bonusem jest wprowadzenie opcji kooperacyjnej do specjalnej kampanii poświęconej Adzie Wong. Po zainstalowaniu pakietu, ta ukryta do tej pory przygoda będzie też dostępna od razu. Wcześniej trzeba było ukończyć trzy inne kampanie, aby ją odblokować.

Świetna sprzedaż gry w Japonii

Odkładając na bok kontrowersje, przejdźmy do wyników sprzedaży gry w Japonii. Okazuje się, że gracze z tego kraju nie przejęli się zachodnią krytyką. W pierwszym tygodniu po premierze Resident Evil 6 sprzedano 634 933 egzemplarze gry na PlayStation 3 i 41 652 na Xboksa 360. „Szóstka” cieszy się dwukrotnie większym zainteresowaniem niż Resident Evil 5, którego w pierwszym tygodniu sprzedaży w Japonii kupiono 319 590 razy na PS3 i 79 157 na X360.

Czas pokaże, czy ten świetny debiut w Japonii będzie miał przełożenie na rynki zachodnie, których podbicie było celem firmy Capcom. Pod kątem graczy z Ameryki, czy Europy dostosowano wiele elementów rozgrywki, o czym świadczą niezwykle widowiskowe, wręcz holywoodzkie sceny. Na razie wiemy tylko, że zapotrzebowanie na Resident Evil 6 było spore i wydawca rozesłał 4,5 miliony pudełek z grą. Pytanie brzmi, ile z nich zniknie z półek sklepowych.

Resident Evil 6 zadebiutował na początku października i podzielił społeczność dziennikarzy oraz graczy. Jedni twierdzą, że mamy do czynienia z najgorszą odsłoną serii, która prowadzi do jej upadku. Inni piszą, że takie opinie są przesadą. Zdaniem naszego recenzenta nowa odsłona Resident Evil jest nierówną, ale naprawdę satysfakcjonującą przygodą. Gra jest dostępna w wersji na Xboksa 360 i PlayStation 3. Edycja pecetowa wyjdzie najprawdopodobniej w 2013 roku.

  1. Capcom o DLC w Resident Evil 6