Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2008, 08:27

autor: Jiker

Red Alert 3 wraca na PlayStation 3

W chwili oficjalnej zapowiedzi C&C: Red Alert 3 twórcy ze studia EA Los Angeles oznajmiali, że dzięki ich staraniom PlayStation 3 otrzyma pierwszą strategię czasu rzeczywistego z prawdziwego zdarzenia. Na początku czerwca bieżącego roku dowiedzieliśmy się jednak, że z bliżej nieokreślonych powodów (nieoficjalnie podawano problemy z programowaniem pod PS3) jej produkcja została wstrzymana. Co się odwlecze to nie uciecze – jak mówi popularne przysłowie.

W chwili oficjalnej zapowiedzi Command & Conquer: Red Alert 3 twórcy ze studia EA Los Angeles oznajmiali, że dzięki ich staraniom PlayStation 3 otrzyma pierwszą strategię czasu rzeczywistego z prawdziwego zdarzenia. Na początku czerwca bieżącego roku dowiedzieliśmy się jednak, że z bliżej nieokreślonych powodów (nieoficjalnie podawano problemy z programowaniem pod PS3) jej produkcja została wstrzymana. Co się odwlecze to nie uciecze – jak mówi popularne przysłowie. Red Alert 3 na PlayStation 3 wraca i podobno ma się dobrze. Kiedy premiera? Prędzej niż moglibyśmy się spodziewać.

Red Alert 3 wraca na PlayStation 3 - ilustracja #1

Już niedługo podobne bitwy będą toczyć także posiadacze PlayStation 3.

O całym fakcie poinformował za pośrednictwem rozmowy z redakcją serwisu Videogamer producent Red Alerta 3, David Silverman. „Gdy zaanonsowaliśmy Red Alerta 3 ogłosiliśmy, że wśród projektowanych edycji jest wersja na PS3. Jednak po pewnym czasie zdecydowaliśmy się na wstrzymanie prac nad nią, by mieć pewność, że nasza produkcja będzie w stanie osiągnąć jakościowy poziom na tyle wysoki, by móc być określaną mianem nowej odsłony cyklu C&C ”, powiedział. Dodał następnie, że udało się osiągnąć zamierzony cel i wprowadzić grę do sprzedaży (w wersji PC), o czym zresztą doskonale wiemy. „Wiecie co to oznacza? Oznacza to, że jest jeszcze coś, co musimy zrobić. Nasi ludzi definitywnie pracują nad Red Alert 3 w wersji na PlayStation 3. Więcej na ten temat opowiemy Wam już wkrótce ”.

Kiedy Red Alert 3 w wersji na PS3 mógłby trafić na rynek? Silverman nie chciał zdradzić dokładnej daty. Oznajmił jedynie, że posiadacze platformy Sony nie muszą wymieniać wśród prezentów, jakie chcieliby otrzymać w czasie tegorocznych świąt Bożego Narodzenia, np. Xboxa 360 (gdyby pragnęli przetestować akurat tę wersję RA 3). Wskazuje to na prawdopodobny debiut właśnie w okresie świątecznym. Silverman dodał również, że zespół pracujący nad Red Alertem 3 w wersji na PS3 stara się zrobić wszystko, by wzbogacić produkcję o pewne dodatki. Według producenta gry mają to być różnego rodzaju bonusy wiążące się m.in. ze wsparciem dla rozdzielczości 1080p i chęcią wykorzystania dużej ilości miejsca, oferowanego przez format Blu-ray.

Kolejne szczegóły na temat Red Alerta 3 w wersji na PlayStation 3 powinniśmy poznać już niebawem. Przypominam, że użytkownicy pecetów grają w dzieło EA Los Angeles od tygodnia, z kolei właściciele konsol Xbox 360 będą mogli zagłębić się w alternatywną historię pojedynku Związku Radzieckiego, Aliantów oraz Imperium Wschodzącego Słońca począwszy od 11 listopada (14 w Europie i w Polsce). O tym, czy Red Alert 3 spełnia pokładane w nim nadzieje możecie przeczytać w recenzji, której autorem jest Sandro. Polecamy Wam jej lekturę.