Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 18 listopada 2015, 11:20

Rayman Adventures zadebiutuje 3 grudnia

Firma Ubisoft ogłosiła, że mobilne Rayman Adventures zadebiutuje 3 grudnia tego roku. Tego dnia gra ukaże się zarówno na system iOS, jak i na Androida.

Poznaliśmy wreszcie datę premiery gry Rayman Adventures. Firma Ubisoft właśnie poinformowała, że najnowsza mobilna odsłona tej klasycznej platformówkowej marki zadebiutuje 3 grudnia tego roku. Produkcja trafi tego samego dnia na systemy iOS oraz Android i na obu wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Na razie nie wiemy, czy autorzy mają w planach opracowanie konwersji na inne platformy.

Twórcom bez wątpienia zależało na tym, aby Rayman Adventures zdążyło ukazać się jeszcze w tym roku. Seria obchodzi bowiem właśnie swoje dwudzieste urodziny. Cykl zapoczątkowała wypuszczona w 1995 roku na konsolę Atari Jaguar gra Rayman, która szybko doczekała się konwersji na inne platformy. Wraz z drugą częścią cykl wykonał skok w trzeci wymiar, a 2D zachowano jedynie dla produkcji pobocznych, wydawanych m.in. na urządzenia mobilne i konsole przenośne.

Główna odnoga marki powróciła do dwuwymiarowych korzeni w 2011 roku, wraz z premierą bardzo ciepło przyjętego Rayman Origins. Atrakcyjny silnik tej produkcji legł potem u podstaw dwóch mobilnych odsłon, zatytułowanych Rayman Jungle Run i Rayman Fiesta Run. Oba te projekty były auto-runnerami, co oznacza, że bohater biegł w nich automatycznie naprzód, a my jedynie wydawaliśmy mu za pomocą gestów komendy takie jak np. skok czy wślizg.

Rayman Jungle Run oraz Rayman Fiesta Run są powszechnie uznawane za jedne z najlepszych mobilnych platrformówek i obie gry stawianie są często za wzór tego, jak się powinno przenosić pecetowe i konsolowe marki na ekrany dotykowe. Oczekiwania względem Rayman Adventures są więc ogromne. Gra pozostanie auto-runnerem, ale mapy mają być wyraźnie większe i zostaną zaprojektowane tak, aby oferowały sporą swobodę eksploracji. Podczas zabawy kluczową rolę odegra gromadzenie inteligentnych jaj, pełniących rolę sojuszników zapewniających dostęp do specjalnych mocy.

Poprzednie mobilne odsłony serii były produkcjami premium, więc przestawienie Rayman Adventures na model darmowy z mikropłatnościami budzi spory niepokój fanów. Pierwsze wrażenia z soft-launcha były jednak pozytywne – wynika z nich, że gra nie próbuje na siłę doić użytkowników. Pozostaje mieć nadzieję, że podobnie będzie w przypadku finalnej wersji.