Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lipca 2021, 17:41

autor: Entelarmer

W Psychonauts 2 zagramy w 120 FPS na Xbox Series X/S. Zobacz zwiastun fabularny

Studio Double Fine Productions zaprezentowało zwiastun fabularny Psychonauts 2. W sieci pojawiły się też materiały poświęcone grze, dzięki czemu potwierdzono m.in. wsparcie 120 FPS na konsolach Xbox Series X/S.

Psychonauts 2 doczekało się kolejnego zwiastuna. Po ostatniej (zresztą nie pierwszej) prezentacji rozgrywki zespół Double Fine Productions zdecydował się przybliżyć fabułę wyczekiwanej kontynuacji kultowej platformówki. Niemniej znalazło się też miejsce dla więcej niż paru fragmentów gameplayu z drugiego Psychonauts. Jeśli to dla kogoś wciąż za mało, w sieci nie brakuje nowych zapisów rozgrywki od serwisów, które miały już okazję zapoznać się z tytułem. Oficjalny materiał możecie obejrzeć poniżej.

Prócz tego pojawił się artykuł australijskiego serwisu WellPlayed, który ma już za sobą sześciogodzinną sesję z Psychonauts 2 oraz wywiad z Timem Schaferem, prezesem Double Fine, i dyrektor artystyczną Lisette Titre-Montgomery. W ten sposób redakcja potwierdziła m.in. opcje graficzne. O ile na PS5 bawić będziemy się w maksymalnie 60 klatkach na sekundę (jako że jest to po prostu wersja na PS4 działająca w ramach wstecznej kompatybilności), o tyle Xboksy Series X/S będą wspierać nawet 120 FPS. Należy jednak zaznaczyć, że rozdzielczości 2K na urządzeniach z serii S oraz 4K na modelu X będą skalowane – natywne 4K wymusi grę w 60 FPS. Na PlayStation 4 i Xboksie One będzie musiało nam wystarczyć 30 klatek na sekundę.

Psychonauts 2 zmierza na komputery osobiste oraz konsole Xbox One, PlayStation 4 i Xbox Series X/S. Na PS5 – jak już wspomnieliśmy – zagramy tylko w ramach wstecznej kompatybilności. Premierę wyznaczono na 25 sierpnia.