Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 19 listopada 2003, 15:51

autor: Elrond

Przyszła kryska na ... Interplay ?

Po informacjach na temat kiepskich wyników finansowych, które opublikowały firmy Vivendi oraz Activision, przyszła pora na prężnego do niedawna wydawcę Interplay.

Po informacjach temat kiepskich wyników finansowych, które opublikowały firmy Vivendi oraz Activision, przyszła pora na prężnego do niedawna wydawcę Interplay.

Otóż po opublikowaniu wyników finansowych za trzeci kwartał tego roku, okazało się, że nie tylko straty netto w wysokości 2.2 miliona dolarów, są problemem firmy. Sen z powiek zarządowi Interplay spędza również spadek przychodów i chyba dość nietrafiona inwestycja sprzedaży Shiny Entertainment firmie Atari za kwotę 28.8 milionów USD w lutym 2002, która przełożyła się na przychód w wysokości 20.5 miliona USD, Shiny Entertainment bowiem odniosło ogromny sukces za sprawą związanej z filmem gry Enter the Matrix.

Jakby tego było mało, okazuje się, że data wydania potencjalnego hitu Baldur's Gate: Dark Alliance II przesunęła się na przyszły rok a wszystko wskazuje na to, że i Fallout: Brotherhood of Steel nie zostanie wydana w terminie. W oficjalnych zapowiedziach Interplay, wydanie tego ostatniego tytułu przewidziane jest na "styczeń 2004 w niektórych krajach ".

Dodatkowo nie potwierdzono jeszcze daty wydania Galleona, długo oczekiwanej gry arcade/adventure, której "matkuje" twórca Tomb Raidera, Toby Gard - na sieci pojawiły się spekulacje jakoby tytuł ten miał nigdy nie ujrzeć światła dziennego.