Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2001, 09:19

Przyjemne z pożytecznym...

Firma Marksoft do sprzedaży wprowadziła kolejny program „rozrywkowo-edukacyjny” pt. „W 80 dni dookoła świata”. Tym razem jest on przeznaczony dla wszystkich uczniów interesujących się geografią.

Firma Marksoft do sprzedaży wprowadziła kolejny program „rozrywkowo-edukacyjny” pt. „W 80 dni dookoła świata”. Tym razem jest on przeznaczony dla wszystkich uczniów interesujących się geografią.

Zawartość programu została podzielona na trzy samodzielne części:

Przygody Fileasa Fogga - to znana powieść francuskiego pisarza, Juliusza Verne, przedstawiona w formie historii obrazkowej. Razem z Foggiem i jego przyjaciółmi (i wrogami!) wybierz się w podróż dookoła świata, która - ze względu na przyjęty zakład - nie może trwać więcej niż 80 dni. Każdy z prawie osiemdziesięciu obrazków odpowiada o innej przygodzie z podróży. Każdy z obrazków można złożyć z kawałków, w końcu do każdego obrazka dołączony jest opisujący część podróży tekst, przedstawiany na ekranie i czytany przez lektora.

Atlas świata - zawiera fakty, mapy, flagi i fotografie ze wszystkich państw świata. Dzięki ponad 700 fotografiom poznacie każdy kąt naszej planety, jej mieszkańców, przyrodę i architekturę. Każde państwo opisane jest zestawem danych statystycznych i informacji geograficznych, takich jak położenie, powierzchnia, liczba mieszkańców, przemysł... W opisach niektórych państw zawarto wiele dodatkowych informacji.

Testy i kwizy - służą do przećwiczenia znajomości podstawowych faktów geograficznych. Do wyboru są trzy typy testów - wielki test geograficzny, test znajomości flag i test znajomości stolic poszczególnych państw. We wszystkich testach można ustawić liczbę pytań, a w wielkim teście geograficznym także ustawić stopień trudności. Wszystkie wyniki są zapamiętywane w tabeli, dzięki czemu po zakończeniu gry można porównać swoją wiedzę z wiedzą innych graczy.

Ostatnia aktualizacja: 2001-11-30

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.