Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lipca 2010, 12:30

autor: Hed

Przegląd bohaterów StarCrafta II. Jakie niespodzianki szykuje Blizzard?

IncGamer opublikował materiał na temat postaci, które prawdopodobnie zobaczymy w grze StarCraft II. Całość została oparta na portretach bohaterów kampanii jednoosobowej, odnalezionych przez użytkownika forum serwisu na chińskiej stronie fanowskiej. Obrazki przyniosły kilka informacji na temat możliwych zwrotów akcji w kampanii solowej.

IncGamer opublikował materiał na temat postaci, które prawdopodobnie zobaczymy w grze StarCraft II. Całość została oparta na portretach bohaterów kampanii jednoosobowej, odnalezionych przez użytkownika forum serwisu na chińskiej stronie fanowskiej. Obrazki przyniosły kilka informacji na temat możliwych zwrotów akcji w kampanii solowej.

Oczywiście większość z zaprezentowanych niżej skrótowych opisów to najzwyklejsze w świecie spoilery, zdradzające różne szczegóły fabuły gry. Dlatego też ostrzegamy z góry, że szczególnie końcowa część tej wiadomości może zepsuć zabawę osobom, które chciałyby poznać wszystkie sekrety nowego StarCrafta bezpośrednio podczas rozgrywki.

Postacie znane

Wszystkie poniższe obrazki najprawdopodobniej będą dostępne w postaci awatarów w serwisie Battle.net. W tej grupie znajdują się postacie, o których już wiedzieliśmy. Każda z nich pojawiała się wielokrotnie w zapowiedziach, pokazanych fragmentach gry, czy na oficjalnych obrazkach. Poniżej prezentujemy portrety i opisy każdego z bohaterów (od lewej).

Przegląd bohaterów StarCrafta II. Jakie niespodzianki szykuje Blizzard? - ilustracja #1

Arcturus Mengsk to ważna osobistość, którą znamy z pierwszej części serii. Tym razem Mengsk będzie pełnoprawnym imperatorem próbującym za wszelką cenę powstrzymać Jima Raynora, organizującego rebelię. Biorąc pod uwagę, że gracze wcielą się w tego drugiego, przypuszczamy, że Mengsk poniesie sromotną klęskę.

Jim Raynor, główny bohater produkcji, chce zemścić się na imperatorze za to, że zniszczył on Sarę Kerrigan, która przeistoczyła się w królową Zergów. Raynor wystąpi w kilku wersjach – także odziany w zbroję bojową CMC. To właśnie z perspektywy tego nieogolonego przywódcy rebeliantów poznamy nowy rozdział konfliktu między trzema rasami.

Sarah Kerrigan to była miłość Raynora, która przeistoczyła się w przywódczynię Zergów (czego doświadczyliśmy w pierwszej grze). Być może skrywają się w niej jeszcze jakieś ludzkie emocje – dowiemy się przechodząc kolejną przygodę. Od czasu zakończenia pierwszej części Zergowie przeistoczyli się w potężniejszą rasę i w dalszym ciągu są bezwzględni.

Zeratul to przywódca Dark Templarów i przyjaciel Raynora, który podąża za starożytnymi przepowiedniami Xel’Naga, będącymi także obiektem zainteresowania Zergów. Zeratul pojawił się w jednym z filmów prezentujących przerywnik z gry. W pewnym momencie przygody najwyraźniej wcielimy się w niego i pokierujemy grupą Protossów.

Przegląd bohaterów StarCrafta II. Jakie niespodzianki szykuje Blizzard? - ilustracja #2

Tychus Findlay to jeden z żołnierzy w oddziale Raynora, który pojawił się w pierwszym zwiastunie produkcji (ze słynnym tekstem: „Hell it's About Time”). Bohater jest wiernym kompanem Jima, chociaż cechuje się porywczym charakterem. Jego rola jest nieznana – wiemy, że jego przeszłość była związana z Raynorem oraz organizacją Moebius Foundation.

Matt Horner to kolejny bliski przyjaciel Raynora, który zawsze oferuje wsparcie i dobrą radę. Horner to z charakteru dobry człowiek i przy tym doskonały pilot statku Hyperion. Poza rolą doradczą miejsce Matta w fabule jest jednak jeszcze nieznane.

Gabriel Tosh - żołnierz ghost z charakterystycznymi dredami i jamajskim akcentem. Nie wiemy jak trafił do drużyny Raynora, ale pojawiają się sugestie, że ma on duszę artysty i walczy niejako w swojej sprawie. Tosh pojawi się w serii komiksowej Ghost Academy i książce Spectres.

Ariel Hanson zostanie uratowana przez Jima na planecie Agria, opuszczonej przez wojska imperatora. Hanson zajmie miejsce w laboratorium statku bohatera i pomoże opracować nowe technologie na podstawie znalezionych artefaktów obcych ras.

Przegląd bohaterów StarCrafta II. Jakie niespodzianki szykuje Blizzard? - ilustracja #3

 

Egon Stetmann, kolejny pracownik laboratorium (obok Hanson), który najprawdopodobniej będzie sypał różnymi żartami. Postać pojawiała się w filmach z rozgrywki i prezentowanych fragmentach kampanii solowej.

Rory Swann to szef obsługi technicznej zbrojowni statku Hyperion. To właśnie u niego zajmiemy się wyglądem i produkcją jednostek oraz poradzimy na co wydać pieniądze.

Kate Lockwell jest reporterką UNN, która zastąpi postać Mike’a Liberty. Lockwell odkryła nadużycia Dominium, ale nie wiemy czy będzie chciała je ujawnić. Kolejnym prowadzącym wiadomości będzie Donny Vermillion. Sam Mike Liberty staje po stronie rebelii, więc nie będzie pojawiał się w stacji UNN.

Graven Hill jest bywalcem kantyny na Hyperionie. U niego zatrudnimy nowych najemników (w tym grupę znaną jaką War Pigs).

Przegląd bohaterów StarCrafta II. Jakie niespodzianki szykuje Blizzard? - ilustracja #4

Odrębną grupę stanowią postacie poboczne lub zupełnie nowe, które znamy tylko z portretów oraz nazwisk. Od lewej górnej strony są to: Jessica Hall, Urun, Orlan, Nyon, Mohandar, Mira Han, Marcus Cade, Kachinsky. Inne pojawiające się nazwiska to: Bralik, Cooper, Dr. Narud, Earl, General Warfield, Karass, Lee Keno. Ich rola i znaczenie dla fabuły są na razie tajemnicą.

Niespodzianki

Czas na pewne niespodzianki i domysły na temat fabuły. Z tego względu poniższy tekst zawiera bardzo dużo spoilerów.

Przegląd bohaterów StarCrafta II. Jakie niespodzianki szykuje Blizzard? - ilustracja #5

Nova to niedoszła bohaterka gry StarCraft: Ghost. Agentka „duchów” pojawi się w drugiej odsłonie serii, chociaż nie wiemy jak duża będzie jej rola.

Valerian Mengsk to syn Arcturusa Mengska, o którym słyszeliśmy w powieściach na podstawie serii. Bohater nie pojawił się jeszcze w żadnych filmach, więc nie wiemy, czy otrzyma znaczącą pozycję w fabule „dwójki”.

Selendis będzie jedną z nielicznych bohaterek po stronie Protossów (w pierwszej części pojawiała się tylko jedna kobieta z tej rasy). Tym razem wystąpi ona w wysokiej randze Executora i będzie dowodziła jednostkami. Na polu bitwy pojawi się zapewne pod postacią Zealotki.

Artanis – jeden z przywódców Protossów. Zaciekły wróg Zergów i sprzymierzeńca Jima Raynora. Można spodziewać się, że lider ponownie wspomoże Raynora w walce z przeciwnikami.

Przegląd bohaterów StarCrafta II. Jakie niespodzianki szykuje Blizzard? - ilustracja #6

Ajendarro Ybara to dość ciekawa postać, która jest hybrydą Zerga z człowiekiem. Dotychczas taką sytuację widzieliśmy jedynie w przypadku Kerrigan. Wydaje się więc możliwe, że fabuła StarCrafta II nawiąże do tego tematu i rozwinie go. Zainfekowani Terranie to oczywiście nic nowego, ale do tej pory byli oni bezimienni i nie otrzymali swojej roli w historii.

Hybrid Destroyer wiąże się pośrednio z koncepcją poprzedniej postaci, bo jest hybrydą Protossa z Zergami. O tego typu połączeniu żartowano w jednej z dodatkowych misji w dodatku Brood Wars. Wydaje się, że ten temat zostanie rozwinięty dopiero w rozszerzeniu poświęconym Protossom, ale najwyraźniej potężne hybrydą staną już na drodze Raynora.

Dark Voice, czyli tajemniczy głos skrywający sekretną postać. Na razie nie wiemy kim mogłaby ona być.

Tassadar poświęcił swoje życie w poprzedniej grze, aby ratować Protossów przed Zergami. Bohater prawdopodobnie powróci w postaci ducha/zjawy lub Archona, czyli jednej z jednostek tej rasy. Można spodziewać się, że otrzyma on nowe, potężne zdolności. Co ciekawe, wygląda na to, że wróci także jego największy wróg – Overmind Zergów - którego awatar również się pojawił.

Jak widać, obsada gry jest spora i mogłaby zadowolić fanów przygodówek. Blizzard wyraźnie chce nadal rozwijać swoje uniwersum, które rozrosło się przez lata dzięki książkom, komiksom i innym środkom przekazu. W Jima Raynora wcielimy się już 27 lipca. W Polsce dystrybutorami produkcji są dwie firmy: ABC Data oraz LEM.