Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 9 kwietnia 2016, 09:17

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 9-10 kwietnia (Minecraft: Story Mode, Implosion, Prune)

Oto kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich tytułów jak Minecraft: Story Mode, Implosion: Never Lose Hope, Prune, Transistor, Brothers: A Tale of Two Sons oraz Downwell.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Minecraft: Story Mode

Android: 2,50 zł (tylko pierwszy epizod) – cały sezon 50% taniej

Miło nam poinformować, że premierowy epizod gry przygodowej Minecraft: Story ModeThe Order of the Stone – można obecnie nabyć na platformie Google Play za ledwie 10% dotychczasowej ceny. Jakby tego było mało, studio Telltale Games przeceniło o 50% również przepustkę sezonową, dającą dostęp do pozostałych czterech rozdziałów opowieści. Minecraft: Story Mode to przygodówka stworzona na licencji szalenie popularnej gry survivalowej Minecraft. W nasze ręce oddano grę lekką w odbiorze, biorącą na tapetę klasyczny wątek obrony świata przed wielkim zagrożeniem. Gracz wciela się w postać herosa o imieniu Jesse, który zwraca się o pomoc do członków legendarnego bractwa – Zakon Kamienia.

Implosion - Never Lose Hope

Android: ok. 9,50 zł / iOS: ok. 8,50 zł

Sporej obniżki doczekała się również Implosion – Never Lose Hope, postapokaliptyczna gra akcji z elementami hack’n’slasha, w której przejmujemy kontrolę nad wojownikiem odzianym w zbroję bojową. Rozgrywka w dziele studia Rayark sprowadza się do toczenia zaciekłych walk z dziesiątkami wrogów. Nie brzmi to zbyt zachęcająco, ale dzięki znakomitemu dopracowaniu całości, niezwykle intuicyjnemu systemowi sterowania i wybitnej szacie graficznej w ręce graczy oddana została jedna z najlepszych tego typu gier na urządzenia mobilne. Warto dodać, że tytuł doczekał się niedawno solidnej aktualizacji, w skład której wszedł nowy rozdział opowieści.

TA: Little Red Riding Hood

Android: ok. 3,50 zł

Za kilka złotych możecie obecnie nabyć zręcznościówkę TA: Little Red Riding Hood. Produkcja stanowi luźną adaptację popularnej baśni o Czerwonym Kapturku. Zadanie postawione przed graczem polega na skakaniu pomiędzy niewielkimi, okrągłymi wyspami, zbieraniu znajdziek, uwalnianiu króliczków oraz unikaniu zagrożenia (m.in. wszędobylskich wilków). Całość cieszy oko baśniową, choć jednocześnie dosyć mroczną szatą graficzną w 2D.

Prune

iOS: ok. 8,50 zł

Jeśli jesteście posiadaczami mobilnego sprzętu firmy Apple, to za połowę ceny możecie kupić Prune – minimalistyczną grę logiczną typu zen od studia Polyculture. W produkcji zajmujemy się pielęgnacją drzew. Gracz przycina rośliny, wpływając na ich kształt. Dzięki temu pomaga im omijać rozmaite przeszkody i w efekcie docierać w miejsca z większą ilością światła słonecznego. Całość utrzymana jest w niezwykłym, medytacyjnym klimacie – począwszy od minimalistycznej oprawy audiowizualnej, a skończywszy na prostej mechanice zabawy, sprzyjającej wyciszeniu.

Downwell

iOS: ok. 4 zł

Downwell to jedna z najlepszych gier mobilnych 2015 roku. Dzieło młodego, japońskiego dewelopera Ojiro Fumoto jest roguelike’ową, arcade’ową strzelanką o zaskakująco głębokiej mechanice rozgrywki. Przejmujemy w nim kontrolę nad bohaterem wyposażonym w specjalne obuwie, które tradycyjne funkcje spacerowe łączy z bojowymi. Dzięki wbudowanym działom ostrzeliwujemy wrogów, kruszymy skały i wykonujemy powietrzne manewry. Akcja rozgrywa się w wąskiej, bezdennej studni, w której ukryte są liczne skarby. Dostępu do nich bronią zastępy wrogów.

Brothers: A Tale of Two Sons

iOS: ok. 8,50 zł

Spore obniżki doczekała się też mobilna konwersja Brothers: A Tale of Two Sons – bardzo udanej przygodowej platformówki studia Starbreeze, pierwotnie wydanej w 2013 roku na konsole i PC. Tytuł wyróżnia nie tylko przejmująca opowieść, ale również fakt, że obu bohaterów wzruszającej historii kontrolujemy jednocześnie. W wersji mobilnej dokonujemy tego z wykorzystaniem dwóch wirtualnych gałek analogowych.

Transistor

iOS: ok. 13 zł

iOS-owa wersja Transistor, kolejnej gry studia Supergiant Games, twórców kultowego Bastion, doczekała się kolejnej, tym razem naprawdę godnej rozpatrzenia obniżki ceny. Mamy tu do czynienia ze zręcznościowym RPG, którego akcja rozgrywa się w mieście przyszłości. Gracz wciela się w kobietę, wchodzącą w posiadanie tajemniczego miecza. Bohaterka przemierza metropolię w poszukiwaniu poprzednich właścicieli broni i stara się odkryć jej przeznaczenie.

Ciekawe wyprzedaże w Microsoft Store – m.in. Abyss i Cublast

Zapraszamy do przeglądu najciekawszych promocji w sklepie Windows Phone. Tym mamy dla Was trzy propozycje: eksploracyjne Abyss, a także zręcznościówki Daddy Was A Thief oraz Cublast.Pełna oferta prezentuje się następująco:

Direct billing

Jak kupować gry mobilne? Wcale nie musicie posiadać karty kredytowej. Wystarczy być abonentem jednej z czterech największych sieci komórkowych (Orange, Play, T-Mobile, Plus) i uruchomić usługę direct billing, by dokonywać zakupów w Google Play (w przypadku T-Mobile także w Microsoft Store). Więcej informacji na temat direct billing znajdziecie w niżej podpiętym artykule: