Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 22 października 2016, 10:24

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 22-23 października (m.in. Minecraft: Story Mode, Rusty Lake Hotel)

Oto kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich tytułów jak Minecraft: Story Mode, Rusty Lake Hotel, 9th Dawn II i Neo Monsters. Doczekaliśmy się też wyprzedaży gier studia Forever Entertainment i aktualizacji oferty najnowszego Humble Mobile Bundle.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Minecraft: Story Mode (pierwszy epizod)

Android: za darmo / iOS: za darmo

Studio Telltale Games zdecydowało się udostępnić pierwszy epizod gry przygodowej Minecraft: Story ModeThe Order of the Stone – za darmo. Pozostałe siedem rozdziałów opowieści możecie nabyć osobno (za ok. 23 zł za sztukę) lub w ramach Adventure Passa (ok. 117 zł). Minecraft: Story Mode to przygodówka stworzona na licencji szalenie popularnej gry survivalowej Minecraft. W nasze ręce oddano grę lekką w odbiorze, biorącą na tapetę klasyczny wątek obrony świata przed wielkim zagrożeniem. Gracz wciela się w postać herosa o imieniu Jesse, który zwraca się o pomoc do członków legendarnego bractwa – Zakon Kamienia.

Rusty Lake Hotel

Android: ok. 4 zł / iOS: ok. 4 zł

Za połowę ceny kupicie docenioną, surrealistyczną przygodówkę point-and-click Rusty Lake Hotel. Akcja gry toczy się w mrocznym, budzącym niepokój świecie zamieszkałym przez antropomorficzne zwierzęta. Gracz wciela się w gospodarza tytułowego hotelu, który pewnego dnia przyjmuje kilkoro gości. Cały wic polega na tym, że celem nie jest ich ugoszczenie, a zamordowanie. Rusty Lake Hotel nie jest grą dla każdego – fabuła jest mocno przygnębiająca, a rozgrywkę utrudnia dodatkowo pokręcona logika świata przedstawionego. Nie zmienia to jednak faktu, że to pozycja pod wieloma względami wyjątkowa.

Wyprzedaż gier studia Forever Entertainment (Android) – m.in. Iesabel, Violett, seria Frederic

Pokaźnej przeceny doczekało się także wiele gier z katalogu polskiego studia Forever Entertainment. Wszystkie oferowane tytuły zakupicie za 3,99 zł, co oznacza, że niektóre z nich są tańsze nawet o 80% (np. Iesabel, Merchants of Kaidan). Wśród nich znalazła się m.in. znakomita, pełna humoru seria muzyczna Frederic, cykl Sparkle orazprzygodówka Violett. Z pełną ofertą zapoznacie się poniżej:

9th Dawn II

Android: 14,99 zł / iOS: ok. 17 zł

40-procentowej obniżki ceny doczekała się udana kontynuacja znakomitej mobilnej gry RPG 9th Dawn. 9th Dawn II: Remnants of Caspartia zabiera nas ponownie do fantastycznego świata Vayle i stawia przed nami zadanie przywrócenia dawnej świetności królestwu Caspartii. Produkcja czerpie garściami z rozwiązań typowych dla klasycznych RPG-ów, jednocześnie nie odcinając się od współczesnych mechanik. Dopieszczona rozgrywka polega na przemierzaniu lokacji, walce z wrogami, omijaniu pułapek i odkrywaniu sekretów.

Neo Monsters

Android: 50 groszy

Neo Monsters, które kupicie obecnie za ledwie 50 groszy, to jeden z najpopularniejszych mobilnych klonów serii Pokemon. W produkcji wcielamy się w młodego trenera, który eksploruje świat w poszukiwaniu stworków (w sumie jest ich około 900!) – łapie je, szkoli i wystawia do starć, walcząc o miano najlepszego trenera na świecie. W połowie tego roku tytuł doczekał się sporej aktualizacji, która wprowadziła m.in. sieciowy tryb multiplayer, pozwalający rywalizować z innymi graczami.

Humble Mobile Bundle 21 – m.in. Ghosts of Memories, Door Kickers, Goat Simulator

Trwa 21. edycja akcji Humble Mobile Bundle, w ramach której za niewielkie pieniądze można nabyć paczkę dobrych gier przeznaczonych na smartfony i tablety z Androidem. Pakiet został niedawno rozbudowany o kolejne pozycje. Osoby, które przelały lub przeleją na konto organizatorów akcji minimum 5,18 dolarów, czyli około 20 złotych (aktualna średnia ze wszystkich wpłat), otrzymują dodatkowo: Prismaticę oraz The Last Door Season 1 w wersji Premium. Akcja dobiegnie końca 24 października.

Wyprzedaż Indie Gems na platformie App Store – m.in. Monument Valley, Machinarium i Leo’s Fortune

Firma Apple wystartowała z promocją Indie Gems, w ramach której obniżki cen doczekała się paczka uznanych gier niezależnych znajdujących się w ofercie platformy App Store. Taniej kupicie tytuły takie jak: Monument Valley, Machinarium, Threes! oraz Alto’s Adventure. Poniżej zamieszczamy wybór najciekawszych pozycji:

Ciekawe wyprzedaże w Microsoft Store – m.in. Mroczne Legendy i Koszmary z Głębin 2: Pieść Syreny

Zapraszamy Was do przeglądu najciekawszych promocji w sklepie Windows Phone. W tym tygodniu kupicie taniej kolejne trzy przygodówki typu HOPA od studia Artifex Mundi: Mroczne Legendy, Koszmary z Głębin 2: Pieść Syreny oraz Tajemnice Czasu: Dziedzictwo. Pełna oferta prezentuje się następująco:

Direct billing

Jak kupować gry mobilne? Wcale nie musicie posiadać karty kredytowej. Wystarczy być abonentem jednej z czterech największych sieci komórkowych (Orange, Play, T-Mobile, Plus) i uruchomić usługę direct billing, by dokonywać zakupów w Google Play (w przypadku T-Mobile także w Microsoft Store). Więcej informacji na temat direct billing znajdziecie w niżej podpiętym artykule: