Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOSAND
Okładka 9th Dawn II: Remnants of Caspartia (iOS)

9th Dawn II: Remnants of Caspartia

Kontynuacja mobilnej gry RPG 9th Dawn, przygotowanej przez studio Valorware. Jest to aplikacja typu Premium, co oznacza, że wystarczy raz kupić grę, by cieszyć pełną zawartością. 9th Dawn II: Remnants of Caspartia ponownie zabiera nas do fantastycznego świata Vayle.

RPG | 2D | indie | kooperacja

Okładka 9th Dawn II: Remnants of Caspartia (iOS)

producent: Valorware

wydawca: Valorware

Strona oficjalna

data premiery gry:

10sty2016

AND

12mar2016

iOS

9th Dawn II: Remnants of Caspartia na platformę AND i iOS to kontynuacja wydanej w 2012 roku gry RPG 9th Dawn autorstwa studia Valorware. Jest to aplikacja premium, za którą trzeba zapłacić, ale za to nie musimy się martwić o reklamy czy uciążliwe mikropłatności.

Fabuła

Akcja 9th Dawn II: Remnants of Caspartia ponownie rozgrywa się w fantastycznym świecie Vayle. Gracze stają przed trudną misją, która zaważy na dalszych losach ludzkości. Naszym zadaniem jest bowiem przywrócenie dawnej świetności królestwu Caspartii – kolebce niegdyś wielkiego narodu. Problem w tym, że obecnie władzę w niej sprawuje brutalny Dydrinil.

Mechanika

Produkcja studia Valorware inspirowana jest klasycznymi grami RPG, ale ma przy tym spore naleciałości współczesnych przedstawicieli gatunku. Tytuł posiada więc wszystkie najlepsze cechy – historia jest głęboka, postacie ciekawe i dobrze nakreślone, akcja szybka, ale jednocześnie przyjazna dla nowych graczy, a wszystko to uzupełnia międzyplatformowy tryb współpracy.

W 9th Dawn II: Remnants of Caspartia na platformę AND i iOS kierujemy bohaterem, którego umiejętności rozwijamy w trakcie zabawy. Rozgrywka opiera się na przemierzaniu kolejnych lokacji, w których czekają na nas rozmaici wrogowie, pułapki i sekrety. Wszystko odbywa się w czasie rzeczywistym, więc walka przypomina nieco hack-and-slashe, a eksploracja czasami wymaga zręczności, np. podczas skakania po ruchomych platformach. Dodatkową atrakcją jest rozbudowany system dialogów, crafting oraz konieczność rozwiązywania prostych łamigłówek.

Świat produkcji jest bardzo zróżnicowany. W trakcie wyprawy trafiamy do wielkich lasów, zwiedzamy antyczne ruiny, niebezpieczne jaskinie, miasta oraz udajemy się na skutą lodem północną część Caspartii. Duży obszar rozgrywki wypełniony jest rozmaitymi zadaniami głównymi i pobocznymi, dzięki czemu nigdy nie podróżuje się po nim bez żadnego zajęcia.

Kwestie techniczne

9th Dawn II: Remnants of Caspartia na platformę AND i iOS pod względem graficznym nie zachwyca. Akcja obserwowana jest z góry, kamery nie można przybliżać, a postacie i otoczenie nie grzeszą przywiązaniem do szczegółów. Niemniej w stosunku do pierwszej części gra z pewnością wypada pod tym względem dużo lepiej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do 9th Dawn II: Remnants of Caspartia

Wymagania wiekowe 9th Dawn II: Remnants of Caspartia

12+

iOS
AND