Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka 9th Dawn (AND)

9th Dawn

9th Dawn to mobilna gra RPG ze zręcznościowym systemem walki i wielkim światem o otwartej strukturze. Podczas zabawy gracz eksploruje krainy, rozwija bohatera należącego do jednej z trzech klas i walczy z ponad setką rodzajów przeciwników.

RPG | fantasy | RPG akcji

Okładka 9th Dawn (AND)

producent: Valorware

wydawca: Valorware

Strona oficjalna

data premiery gry:

5lis2012

AND

20maj2013

iOS

9th Dawn to RPG akcji wydane na platformę iOS i AND. Grę opracowało i wydało studio Valorware.

Fabuła

Akcja gry toczy się na terenach potężnej wyspy Montelorne, zlokalizowanej daleko od głównego kontynentu i wypełnionej tajemnicami, zagrożeniami i przygodami. Zabawę zaczynamy w niewielkiej wiosce, znanej jako Agaria, a co zrobimy potem zależy tylko od nas. Autorzy przygotowali główny wątek fabularny, w którym pomagamy królestwu Caspatia poradzić sobie z armiami ożywających trupów, ale możemy go zignorować i zająć się innymi zadaniami.

Mechanika

Rozpoczynając zabawę w wydane na plaformę iOS i AND 9th Dawn, musimy wybrać jedną z trzech klas. Rycerz jest wyszkolony w walce w zwarciu, a do tego może korzystać z najcięższych zbroi i uzbrojenia. Łucznik preferuje oczywiście ataki z daleka, a gdy dopadną go wrogowie może ratować się sztyletem. Ostatnią profesją jest mag. Słowem – standard, ale rozbudowany system rozwoju pozwala potem mocno zróżnicować każdą z tych klas i dopasować ją do naszych indywidualnych preferencji.

Świat ma otwartą strukturę i początkowo przytłacza rozmiarami. Jest także gęsto wypełniony ciekawymi zadaniami do wykonania, potworami do zgładzenia i sekretami do odkrycia - do tego stopnia, że ukończenie gry w całości to zadanie na co najmniej kilkadziesiąt godzin, jak nie więcej. Walka odbywa się w czasie rzeczywistym i jest w dużym stopniu zręcznościowa. Równie duży wpływ na wynik potyczek, co umiejętności bohatera, ma nasz własny refleks. Autorzy przygotowali ponad setkę gatunków potworów, co zapewnia odpowiednią różnorodność przeciwników

.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe 9th Dawn

12+

9th Dawn - pod brzydką facjatą kryje się serce ze złota (najlepsze mobilne RPG #9)
9th Dawn - pod brzydką facjatą kryje się serce ze złota (najlepsze mobilne RPG #9)

wiadomość4 lutego 2016

W kolejnym odcinku naszej serii omawiającej najlepsze mobilne gry role-playing przypominamy 9th Dawn, czyli produkcję łączącą współczesne elementy ze stylistyką i niektórymi rozwiązaniami z pecetowych RPG-ów z końcówki lat 80. ubiegłego wieku.

iOS
AND