Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 15 sierpnia 2015, 18:15

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 15-16 sierpnia (m.in. Xenowerk, Broken Age, The Cave)

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak Xenowerk, Broken Age, The Cave, Prison Life RPG, Monument Valley, Terraria i Geometry Wars 3: Dimensions Evolved.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akura+t znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Xenowerk

Android: 4 zł; wcześniej ok. 8 zł – iOS: ok. 4 zł; wcześniej ok. 8 zł

Najnowszy przegląd promocji rozpoczynamy od Xenowerk – klasycznej strzelanki od studia Pixelbite, znanego m.in. z udanej skradanki Space Marshals. W Xenowerk trafiamy do arktycznej placówki badawczej, na terenie której przeprowadzano zakazane eksperymenty genetyczne. Stworzone w ten sposób monstra zdewastowały stację i wybiły w pień wszystkich naukowców. Gracz wciela się w komandosa, który ma oczyścić placówkę. Dokonuje tego na przestrzeni pięćdziesięciu poziomów, a do zalet gry oprócz mrocznego klimatu i mięsistych strzelanin należy dopracowany system sterowania.

Broken Age

Android: ok. 33 zł; wcześniej ok. 46 zł

Po raz pierwszy odkąd przygodówka Broken Age oferowana jest w całości (Akt 2 ukazał się w kwietniu tego roku), użytkownicy smartfonów i tabletów z systemem Android mogą nabyć ją w specjalnej, obniżonej cenie. Produkcja studia Double Fine powstała dzięki akcji w serwisie Kickstarter. Ostateczne Tim Schafer i spółka musieli podzielić grę na dwie części, ponieważ suma 3,3 milionów dolarów okazała się niewystarczająca do sfinalizowania prac nad całością. Na szczęście pierwszy rozdział sprzedał się na tyle dobrze, że historia Shay’a i Velli będzie mogła zostać dokończona. Drugi Akt został ostatecznie udostępniony za darmo w ramach aktualizacji także na urządzeniach mobilnych.

The Cave

Android: 14 zł; wcześniej ok. 25 zł

40% przeceny doczekała się również inna produkcja studia Double Fine, mianowicie The Cave. Wciągająca przygodówka 2,5D, wyróżniająca się mocno zarysowanymi elementami platformowymi, jest w głównej mierze dziełem Rona Gilberta, projektanta znanego szerzej z wyprodukowania kultowej serii Monkey Island. Gra wysyła nas na wyprawę do tytułowej jaskini, skrywającej pewien wielki sekret. Gracz stara się do niego dotrzeć kontrolując trzech bohaterów, wybieranych z grona siedmiu postaci o unikalnych cechach.

Prison Life RPG

Android: ok. 8 zł; wcześniej ok. 17 zł – iOS: ok. 8 zł; wcześniej ok. 17 zł

Jeżeli jesteście fanami serialu Prison Break i ciągle Wam mało więziennej atmosfery, to być może zainteresuje Was 50% obniżka ceny ciekawego Prison Life RPG. W grze, łączącej elementy survivalu, popularnych „rogalików” (ang. roguelike) i symulacji, wcielamy się w więźnia i pomagamy mu przetrwać w tym wyjątkowo nieprzyjaznym świecie. Dbamy o jego zdrowie i tężyznę fizyczną, zawiązujemy sojusze, wstępujemy do gangów, eliminujemy wrogów, przekupujemy strażników, obstawiamy nielegalne walki bokserskie, flirtujemy z panią doktor, sprzątamy łazienki i uczymy się różnych, przydatnych zwykle umiejętności.

Wyprzedaż gier firmy HyperDevbox (Android) – m.in. serię ExZeus, Spectral Souls i INDY 500 Arcade Racing

Firma HyperDevbox wystartowała z obszerną wyprzedażą w sklepie Google Play. 45-procentową obniżką objęto wszystkie gry znajdujące się w katalogu japońskiego wydawcy, a wśród nich chociażby grę wyścigową INDY 500 Arcade Racing, cykl Record of Agarest War oraz strzelankę ExZeus. Promocja potrwa jeszcze kilka dni. Z pełną ofertą możecie zapoznać się poniżej:

Geometry Wars 3: Dimensions Evolved

iOS: ok. 8 zł; wcześniej ok. 21 zł

Fanom oldskulowych strzelanek polecam Geometry Wars 3: Dimensions Evolved, czyli trzecią odsłonę jednej z najpopularniejszych serii tego typu. W grze, dostępnej obecnie w App Store za ledwie 8 złotych, kierujemy małym statkiem i walczymy z hordami przeciwników. Kampania składa się z ponad 50 wyzwań, rozgrywanych na znacznie bardziej przestrzennych poziomach niż dotychczas. Poza tym otrzymaliśmy tradycyjną opcję arcade i tryb rozgrywek multiplayer, zarówno kooperacyjnych, jak i opartych na rywalizacji.

The Executive

iOS: ok. 8 zł; wcześniej ok. 21 zł

Pierwszej przeceny doczekało się nowe dzieło autorów szalonej zręcznościówki Pizza vs. Skeletons. W The Executive wcielamy się w prezesa wartej tryliony dolarów firmy wydobywczej, której siedzibę zaatakowała armia wilkołaków. Jak się okazuje, przyodzianemu w drogi garnitur biznesmenowi nieobce są wschodnie sztuki walki. Robiąc użytek z technik kung-fu odpiera inwazję, ratuje pracowników, a w szerszej perspektywie – także całe miasto. Tytuł stanowi połączenie platformówki, zręcznościówki i bijatyki, w której przedzieramy się przez kolejne poziomy oraz walczymy z pięćdziesięcioma typami przeciwników, z maksymalnie uproszczoną strategią ekonomiczną (w tym trybie zarządzamy firmą i zarabiamy kolejne miliony dolarów).

Monument Valley

iOS: ok. 8 zł; wcześniej ok. 16 zł

Blisko dwa miesiące przyszło czekać użytkownikom systemu iOS na kolejną obniżkę ceny znakomitej gry logicznej Monument Valley. Tym razem grę można nabyć za połowę dotychczasowej ceny. Inspiracją dla autorów tej pięknej wizualnie gry była twórczość holenderskiego malarza Mauritsa Cornelisa Eschera. W efekcie powstał nietuzinkowy tytuł, w którym eksplorujemy poziomy zaprojektowane z wykorzystaniem iluzji optycznych i wymuszające na graczu manipulowanie perspektywą. Rozważnie podnoszony poziom trudności czyni z Monument Valley świetną propozycję zarówno dla żółtodziobów, jak i amatorów gier logicznych.

Terraria

iOS: ok. 8 zł; wcześniej ok. 21 zł

W sytuacji, gdy mało Wam sandboksów, polecamy Terrarię, określaną często dwuwymiarową odpowiedzią na kultowego Minecrafta. Tytuł kładzie nacisk na eksplorację w sandboksowym stylu oraz tworzenie własnych przedmiotów za pomocą systemu rzemiosła. Nie narzuca przy tym niczego z góry i zapewnia użytkownikom pełną swobodę w zakresie rozgrywki. Można zająć się górnictwem, ścinać drzewa, konstruować uzbrojenie oraz budować domki. Świat zamieszkany jest oczywiście przez liczne potwory, z którymi walczymy samotnie lub w towarzystwie innych osób.