Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 14 maja 2016, 11:21

autor: Hed

Promocje mobilne na weekend 14-15 maja (m.in. GTA, Warhammer, Call of Duty: Strike Team, Kemco)

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich pozycji jak seria Grand Theft Auto, gry na licencji Warhammera, Call of Duty: Strike Team, jRPG-i firmy Kemco, Infinity Blade III, Cloud Chasers, Blood Bowl i Unmechanical.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Wyprzedaż gier z katalogu Rockstar Games (Android/iOS) – cykl Grand Theft Auto i Max Payne

Miło nam poinformować, że w dalszym ciągu funkcjonuje rozpoczęta w ubiegłym tygodniu wielka wyprzedaż mobilnego katalogu firmy Rockstar Games. Tym samym użytkownicy smartfonów i tabletów działających pod kontrolą systemów Android oraz iOS mogą nabyć taniej kilka odsłon marki Grand Theft Auto, a także strzelankę TPP Max Payne. Przeceny sięgają 57%, a pełna oferta prezentuje się następująco:

Wyprzedaż gier studia Madfinger Games (Android/iOS) – Shadowgun i Samurai II: Vengeance

Studio Madfinger Games, którego najnowszą produkcją jest zombie shooter Unkilled, po raz kolejny w tym roku obniżyło ceny swoich płatnych produkcji, a więc strzelanki Shadowgun oraz slashera Samurai II: Vengeance (w App Store kupicie taniej także pierwszą odsłonę serii). Oba tytuły mają swoje lata, ale ciągle wyglądają dobrze i świetnie się w nie gra. Szczególnie dobrze pod względem gameplayu wypada utrzymane w stylu serii Gears of War, lekko futurystyczne Shadowgun, które doczekało się w późniejszym czasie bezpłatnego modułu sieciowego Shadowgun: DeadZone.

Wyprzedaż jRPG-ów studia Kemco (Android/iOS) – m.in. Revenant Saga, Chrome Wolf i Legend of Ixtona

Firma Kemco zdecydowała się obniżyć ceny kilku swoich jRPG-ów. W większości przypadków są to bardzo udane produkcje, które można polecić zarówno całkowitym żółtodziobom, jak i weteranom japońskiej odmiany gier fabularnych. Z pełną ofertą – dotyczącą Androida i iOS – możecie zapoznać się poniżej:

Warhammer 40,000: Carnage

Android: ok. 15 zł / iOS: ok. 13 zł

Blisko 60% taniej niż zwykle kupicie aktualnie grę Warhammer 40,000: Carnage – pełen akcji, platformówkowy RPG akcji od studia Roadhouse Games. Produkcja zaskoczyła mięsistą rozgrywką, efektowną grafiką i rozbudowanym systemem rozwoju, więc z ewentualnym zakupem nie powinniście się zbytnio ociągać. W szczególności dotyczy to miłośników bogatego uniwersum Warhammer 40,000. Warto dodać, że na początku tego roku tytuł doczekał się solidnej aktualizacji, w ramach której wprowadzono do niego nowe grywalne postacie, poziomy i bronie.

Blood Bowl

Android: ok. 11 zł / iOS: ok. 9 zł

60-procentowej obniżki ceny doczekała się specjalna, mobilna odsłona serii strategicznych gier sportowych Blood Bowl. Tytuł dedykowany iPadowi i tabletom z systemem Android pozwala rozgrywać mecze w specyficznej odmianie futbolu amerykańskiego. Zabawa jest brutalna, choć niezbyt dynamiczna, a to z uwagi na fakt, że walka o punkty toczy się z podziałem na tury. W grze znajdziecie zarówno kampanię solową, jak i opcję wieloosobową. Szkoda tylko, że na starcie uzyskuje się dostęp jedynie do dwóch ras (orków i ludzi) – kolejne, w tym świeżo udostępnionych nieumarłych, można odblokować po wysupłaniu każdorazowo około 11 złotych.

Unmechanical

Android: 13,99 zł

Godnej uwagi przeceny doczekała się także zręcznościowa gra logiczna Unmechanical. W produkcji zespołów Talawa Games oraz Teotl Studios (The Ball) kierujemy latającym robotem próbującym wydostać się z podziemnego świata. Osiągnięcie tego celu wymaga pokonania przeszkód mających postać wyzwań logicznych. Podczas ich rozwiązywania gracz operuje wiązką naprowadzającą, umożliwiającą przenoszenie przedmiotów oraz wchodzenie w interakcje z otoczeniem. Dodatkową atrakcją jest przyjemna dla oka grafika stworzona na Unreal Engine 3.

Infinity Blade III

iOS: ok. 4 zł

Za kilka złotych użytkownicy iOS mogą obecnie nabyć slashera Infinity Blade III. „Trójka” spotkała się z ciepłym przyjęciem fanów, zaskarbiając sobie ich przychylność za sprawą sporej liczby nowych rozwiązań i efektownej szaty graficznej. Co prawda, tytuł powiela niektóre wady poprzedniczek (m.in. nużący grind), ale i tak pozostaje jedną z ciekawszych oraz ładniejszych produkcji dedykowanych urządzeniom mobilnym.

Call of Duty: Strike Team

iOS: ok. 9 zł

Firma Activision obniżyła cenę strzelanki Call of Duty: Strike Team w wersji dla iOS. Gra, w odróżnieniu do nastawianych na akcję odsłon na PC i konsole, kładzie większy nacisk na aspekt taktyczny. Przed każdą misją gracz wybiera ekwipunek oraz uzbrojenie oddziału. W trakcie zadania kontroluje dowódcę (w trybie FPP), a jednocześnie wydaje rozkazy towarzyszom. Odbywa się to w specjalnym trybie, przywodzącym na myśl strategie czasu rzeczywistego. Rozgrywka jest rozbudowana, a pełna emocjonujących scen kampania czyni z Call of Duty: Strike Team bardzo udaną odsłonę cyklu.

Cloud Chasers: A Journey of Hope

iOS: ok. 9 zł

Cloud Chasers: A Journey of Hope to jedna z najbardziej niezwykłych gier mobilnych ostatnich miesięcy. Tytuł studia Blindflug bierze na tapetę niezwykle aktualną tematykę, mianowicie problem nielegalnych imigrantów. Twórcy nie podeszli jednak do tej palącej kwestii w sposób realistyczny – zamiast tego ubrali fabułę i rozgrywkę w fantastyczne szaty, nadające produkcji bardziej strawną formę. Głównymi bohaterami Cloud Chasers są ojciec i córka, którzy postanawiają uciec z powoli umierającej, pustynnej krainy. Celem ich wyprawy jest jedno z latających miast, zamieszkałych przez bogaczy. Gracz, aby zrealizować plan, musi nie tylko znaleźć sposób na dotarcie do lewitującej metropolii, ale też radzić sobie z przeciwnościami losu. W Cloud Chasers do zadań gracza należy szukanie surowców (w tym przede wszystkim wody – jej zdobycie wymaga odbywania lotów pośród chmur), gospodarowanie zasobami, unikanie zagrożeń i podejmowanie decyzji wpływających na rozwój historii.

Wyprzedaż gier na licencji firmy Games Workshop (iOS) – m.in. seria Talisman, cykl Chainsaw Warrior i Warhammer 40k: Armageddon

W ten weekend firma Games Workshop organizuje w angielskim Coventry imprezę Warhammer Fest, dedykowaną fanom tego szalenie popularnego uniwersum. Z tej okazji solidnych przecen doczekało się wiele gier powstałych na licencji Warhammera lub Warhammera 40,000 (i nie tylko). Dotyczy to również produkcji mobilnych znajdujących się ofercie App Store. Wśród tytułów objętych promocją są m.in. trzy odsłony serii Talisman, turówka Warhammer Quest, a także rozbudowana strategia Warhammer 40,000: Armageddon od studia Slitherine. Pełna oferta prezentuje się następująco:

Humble Mobile Bundle 17 – m.in. Evoland, Broken Sword 5 i This War of Mine

Trwa osiemnasta edycja akcji Humble Mobile Bundle. Zestaw gier został ostatnio poszerzony o dwie pozycje: The Beggar’s Ride oraz wersję premium Boulder Dash – 30th Anniversary. Otrzymają je osoby, które wpłaciły na konto organizatorów akcji minimum 5,90 dolarów, czyli około 23 złote. Akcja dobiegnie końca 16 maja.

Ciekawe wyprzedaże w Microsoft Store – Pet Fortune i Quoridor 3D

Po jednym tygodniu przerwy zapraszamy do przeglądu najciekawszych promocji w sklepie Windows Phone. Tym razem mamy dla Was dwie propozycje: popularne koło fortuny w wydaniu zwierzęcym Pet Fortune oraz multiplayerową strategię Quoridor 3D. Pełna oferta prezentuje się następująco:

Direct billing

Jak kupować gry mobilne? Wcale nie musicie posiadać karty kredytowej. Wystarczy być abonentem jednej z czterech największych sieci komórkowych (Orange, Play, T-Mobile, Plus) i uruchomić usługę direct billing, by dokonywać zakupów w Google Play (w przypadku T-Mobile także w Microsoft Store). Więcej informacji na temat direct billing znajdziecie w niżej podpiętym artykule: