Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2016, 12:52

autor: Góral

Doom kolejną grą, w której wykorzystano Denuvo

Wczoraj odbyła się premiera gry Doom, najnowszej produkcji studia id Software. Okazało się, że strzelanka należy do grona tytułów, w których wykorzystano popularny system szyfrujący Denuvo.

Doom kolejną grą, w której wykorzystano Denuvo - ilustracja #1

Wczoraj odbyła się premiera gry Doom – czwartej odsłony słynnej serii strzelanek o tej samej nazwie. Przy okazji okazało się, że w produkcji wykorzystano popularny w ostatnim czasie system Denuvo, skutecznie utrudniający życie piratom. Tym samym projekt dołączył do grona takich tytułów jak Far Cry Primal, Hitman, Rise of the Tomb Raider czy też Total War: Warhammer. Co jednak ciekawe, w tym przypadku gracze sami musieli odkryć zastosowane zabezpieczenia, gdyż deweloper „zapomniał” się tym pochwalić. Tak czy siak, jest to 21. produkcja o których wiemy, że wykorzystują rozwiązanie firmy Denuvo Software Solutions GmbH. Przypominam jeszcze, że Denuvo to oprogramowanie szyfrujące zabezpieczające normalne DRM-y. System jest na tyle skuteczny, że niektórzy crackerzy zaczęli nawet przewidywać koniec piractwa.

Denuvo odkryte w plikach Dooma / Źródło: Reddit.
Denuvo odkryte w plikach Dooma / Źródło: Reddit.
Doom kolejną grą, w której wykorzystano Denuvo - ilustracja #3

Doom to pierwszoosobowa strzelanka autorstwa studia id Software. Produkcja dostępna jest na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych. Podczas zabawy trafiamy do bazy wojskowej na Marsie, gdzie w wyniku przeprowadzanych eksperymentów stworzono przejście, przez które przedostały się rozmaite demony i potwory. Oprócz kampanii fabularnej, produkcja oferuje również multiplayer, który jednak podczas niedawnych beta testów wzbudził mieszane uczucia.

Jak tytuł wypada w ogólnym rozrachunku jeszcze nie wiemy, gdyż wydawca nie dostarczył kopii recenzenckich przed premierą, więc na stosowne artykuły jeszcze sobie poczekamy. Nasza recenzja zostanie opublikowana w przyszłym tygodniu, a poniżej obejrzycie materiał ekipy tvgry.pl.