Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2012, 16:37

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Próbki polskiego dubbingu do gry Risen 2 - fani Gothica będą zadowoleni

Jacek Kopczyński, Jacek Mikołajczak i Robert Tondera - polska wersja językowa gry z udziałem tych aktorów po prostu nie może się nie udać. Gracze wyczekujący na premierę Risen 2: Dark Waters mogą już posłuchać głosów głównych postaci.

Próbki polskiego dubbingu do gry Risen 2 - fani Gothica będą zadowoleni - ilustracja #1
Risen 2: Dark Waters
 1. gatunek: RPG-akcji
 2. deweloper: Piranha Bytes
 3. wydawca: Deep Silver/Koch Media
 4. polski dystrybutor: Cenega Poland
 5. platformy: PC, Xbox 360, PlayStation 3
 6. data premiery: 27 kwietnia 2012 roku

Na stronie internetowej firmy Cenega Poland, polskiego dystrybutora gry Risen 2: Dark Waters, pojawiły się próbki głosów aktorów biorących udział w pracach nad polonizacją dzieła studia Piranha Bytes. Fani serii Gothic bez trudu powinni rozpoznać m.in. Bezimiennego, Wrzoda, czy Cronosa.

O przeznaczonej na komputery PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3 pełnej polskiej wersji językowej Risen 2: Dark Waters informowaliśmy kilka dni temu. Firma Cenega Poland ujawniła wtedy, że wśród podkładających głosy w nowej grze studia Piranha Bytes nie zabrakło aktorów, którzy wcześniej dubbingowali m.in. serię Gothic. Teraz nadarza się okazja, by sprawdzić, jak członkowie 60-osobowego zespołu poradzili sobie z tym zadaniem.

Próbki polskiego dubbingu do gry Risen 2 - fani Gothica będą zadowoleni - ilustracja #2

Jacek Kopczyński – znany polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, którego znacie m.in. z ról w serialach „Samo Życie”, „BrzydUla”, „Linia życia” oraz „M jak Miłość”. Brał udział w dubbingu wszystkich części cyklu Gothic. W Arcania: Gothic 4 użyczył głosu głównemu bohaterowi. Tym razem przemówi jako Bezimienny (mimo zbieżności „imienia” bohater ten nie ma nic wspólnego z protagonistą serii Gothic – przyp. red.)

Jacek Mikołajczak – aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, mający na koncie wiele znakomitych ról m.in. w filmach „Pestka” i „Popiełuszko. Wolność jest w nas” oraz serialach „Kryminalni” i „Czas honoru”. Dubbingiem gier zajmuje się od kilkunastu lat. Podkładał głos Bezimiennego w trzech pierwszych częściach serii Gothic, natomiast w Arcania: Gothic 4 wcielił się w króla Rhobara Trzeciego. W Risen 2: Dark Waters usłyszymy go jako Carlosa.

Robert Tondera – aktor Teatru Rampa. Przed kamerą stanął m.in. w serialach „Ekstradycja”, „13 posterunek”, „M jak Miłość”, „Plebania” oraz „Na Wspólnej”. Jest jednym z czołowych polskich aktorów dubbingujących, a jego głos mogliście usłyszeć np. w „Jak wytresować smoka” i „Shrek Forever”. Uczestniczył w polonizacji takich gier jak: Dragon Age: Początek, inFamous i Killzone 3. Fani pierwszej części Gothica pamiętają go z roli Wrzoda. Teraz wcielił się w Milesa.

Andrzej Blumenfeld – dorobek tego aktora to kilkadziesiąt ról filmowych i serialowych. Wystąpił m.in. w „Pułkowniku Kwiatkowskim”, „Prowokatorze”, „Pianiście”, „Miodowych latach”, „Ekstradycji 3” i „Przeprowadzkach”. Równie często staje za mikrofonem dubbingując animacje i gry. Jego głos można usłyszeć chociażby w Dragon Age: Początek, Battlefield: Bad Company 2, Crysis 2 i The Elder Scrolls V: Skyrim. W Risen 2: Dark Waters przyszło mu zmierzyć się z rolą Eusebia.

Paweł Galia – aktor filmowy i teatralny, ale także dźwiękowiec oraz reżyser dubbingowy. Wystąpił m.in. w filmie „Rozwodów nie będzie” oraz w serialach „Kasia i Tomek”, „Zmiennicy”, „Oficer”. Jego dziełem jest m.in. reżyseria dubbingu w grach Sam & Max: Sezon 1 oraz The Elder Scrolls V: Skyrim. Tym razem osobiście stanął za mikrofonem, użyczając głosu postaci Stalowobrodego.

Wszystkich zainteresowanych bliższymi informacjami na temat Risen 2: Dark Waters zachęcamy do lektury zapowiedzi oraz obejrzenia najciekawszych materiałów wideo związanych z tą produkcją.

 1. Wrażenia z pokazu Risen 2: Dark Waters - gamescom 2011 (PC)
 2. Risen 2: Dark Waters - pierwsze spojrzenie
 3. Video Risen 2: Dark Waters - kulisy produkcji #3 ruchy (PL)
 4. Video Risen 2: Dark Waters - kulisy produkcji #2 frakcje (PL)
 5. Risen 2: Dark Waters - kulisy produkcji #1 tworzenie światów (PL)
 6. Risen 2: Dark Waters - Cinematic Trailer