Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2012, 12:00

autor: Sarge

Risen 2: Dark Waters w pełnej polskiej wersji językowej na wszystkich platformach

Firma Cenega ogłosiła szczegóły na temat lokalizacji gry Risen 2: Dark Waters. Nadchodząca produkcja studia Piranha Bytes ukaże się w naszym kraju w pełnej polskiej wersji językowej na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

Firma Cenega ogłosiła, że gra Risen 2: Dark Waters ukaże się w naszym kraju w pełnej polskiej wersji językowej na wszystkich platformach sprzętowych. Produkcja zadebiutuje równocześnie z europejską premierą, czyli 27 kwietnia bieżącego roku.

Informacja o pełnej lokalizacji oznacza, że w grze nie tylko zobaczymy przetłumaczone napisy, ale też usłyszymy rodzimych aktorów. To szczególnie dobra informacja w kontekście sytuacji z pierwszą częścią gry, która doczekała się „tylko” kinowego spolszczenia (napisy) i to wyłącznie na pecetach. Tym razem pełną polską wersją językową będą się cieszyć także posiadacze PlayStation 3 oraz Xboksa 360.

Risen 2: Dark Waters w pełnej polskiej wersji językowej na wszystkich platformach - ilustracja #1

Rodzimy dystrybutor zdradził, że w trakcie prac lokalizacyjnych nagrano 25 tysięcy linijek tekstu (łącznie 160 tysięcy słów). W nagraniach uczestniczyło ponad 60 aktorów – w tym wielu doskonale znanych fanom poprzednich odsłon serii Gothic. Szczegółowe informacje na temat obsady zostaną ujawnione wkrótce. Nam pozostaje spekulować, czy znowu usłyszymy Jacka Mikołajczaka, kojarzonego z rolą Bezimiennego w cyklu Gothic.

Risen 2: Dark Waters zadebiutuje 27 kwietnia w Polsce na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Tytuł jest kontynuacją wydanej w 2009 roku gry RPG akcji, która została stworzona przez studio Piranha Bytes, odpowiedzialne za popularną w naszym kraju serię Gothic. Wiele podobieństw do tego cyklu powoduje, że Risen często jest określany jako duchowy następca Gothica.

Risen 2: Dark Waters w pełnej polskiej wersji językowej na wszystkich platformach - ilustracja #2
Risen 2: Dark Waters w pełnej polskiej wersji językowej na wszystkich platformach - ilustracja #3
Risen 2: Dark Waters w pełnej polskiej wersji językowej na wszystkich platformach - ilustracja #4
Risen 2: Dark Waters w pełnej polskiej wersji językowej na wszystkich platformach - ilustracja #5