Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2019, 19:18

Priority Earth Overhaul - mod do Mass Effecta 3 będzie ponownie dostępny już dzisiaj [aktualizacja]

Twórcy jednego z największych i najbardziej wyczekiwanych modów do Mass Effecta 3 poinformowali o tym, że modyfikacja w nowej wersji będzie ponownie dostępna do pobrania już dzisiaj.

Priority Earth Overhaul Mod to powód, dla którego warto ponownie zainstalować Mass Effecta 3. - Priority Earth Overhaul - mod do Mass Effecta 3 będzie ponownie dostępny już dzisiaj - wiadomość - 2019-09-01
Priority Earth Overhaul Mod to powód, dla którego warto ponownie zainstalować Mass Effecta 3.

Modyfikacja jest już dostępna i możecie ją pobrać tutaj.

Być może słyszeliście już wcześniej o jednej z największych modyfikacji do Mass Effecta 3Priority Earth Overhaul. Rok temu projekt został udostępniony na portalu Nexus Mods, słynącego z bycia największym serwisem zbierającym mody do wielu tytułów. Jednakże po tym, jak ktoś celowo próbował sabotować jego rozwój, powodując ogromne błędy w plikach, twórcy byli zmuszeni do chwilowego zawieszenia możliwości pobierania moda. Nie powstrzymało ich to jednak przed próbami naprawy projektu i, jak zapewniają sami deweloperzy, Priority Earth Overhaul już dzisiaj ponownie zostanie udostępniony całej społeczności.

Modyfikacja ukaże się w wersji 1.5 i będzie zawierała funkcje z zawieszonej wcześniej wersji 1.0 oraz sporo nowości. Przede wszystkim ekipa przywróci wszystkie elementy, jakie BioWare wyrzuciło z gry na etapie produkcji, począwszy od prostych dialogów aż do całych brakujących scen, czyli intra Garrusa oraz śmierci kapitana Andersona. Zobaczymy ponadto lepszej jakości przerywniki filmowe, usprawnione dialogi oraz tekstury w wysokiej rozdzielczości. Ulepszona zostanie również oprawa audio, która ma zapewnić większą immersję podczas niektórych misji. W skład moda wejdzie też nowa ścieżka dźwiękowa na Ziemi, która bardziej pasuje do klimatu odwiedzanych miejsc.

Już dzisiaj będzie można ponownie pobrać Priority Earth Overhaul Mod. - Priority Earth Overhaul - mod do Mass Effecta 3 będzie ponownie dostępny już dzisiaj - wiadomość - 2019-09-01
Już dzisiaj będzie można ponownie pobrać Priority Earth Overhaul Mod.

Ponadto w produkcji uświadczymy kilka zupełnie nowych zdarzeń podczas ogrywania konkretnych poziomów, jak na przykład starcie ze Żniwiarzem z udziałem pojazdu Mako. Warto wiedzieć, że wersja 1.5 w całości przebudowuje końcową część gry. Sama instalacja modyfikacji będzie banalnie prosta, bowiem autorzy przygotowali instalator w pięciu rożnych językach (w tym po polsku). W planach jest również wprowadzenie wersji 2.0, która przede wszystkim skupi się na dodaniu kompletnie nowych rzeczy, takich jak misje, budynki, statki i oświetlenie.

Projekt trwa już ponad 3 lata i jego twórcy chcą również trafić do polskiej społeczności. Obecnie ekipa pracująca nad modyfikacją składa się z 26 osób, w skład której wchodzi kilku Polaków oraz autorów takich modyfikacji do Mass Effecta 3 jak Project Variety czy też Expanded Galaxy Mod. Zespół nawiązał również współpracę z aktorem podkładającym głos Shepardowi – Markiem Meerem. Fanom Mass Effecta pozostaje tylko czekać i trzymać kciuki za bezproblemowe wydanie modyfikacji, bowiem Priority Earth Overhaul zapowiada się naprawdę obiecująco.