Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2017, 17:45

autor: Lavdrynka

Prequel Life is Strange nową grą od Deck Nine?

Do sieci właśnie wyciekły grafiki nawiązujące do gry Life is Strange. Wraz z nimi pojawiły się spekulacje o powstającym pod skrzydłami studia Deck Nine Games prequelu.

Prequel Life is Strange nową grą od Deck Nine? - ilustracja #1

Niedawno studio DONTNOD pochwaliło się liczbą sprzedanych egzemplarzy Life is Strange, jednocześnie zapowiadając kolejną grę z serii. Dzisiaj do Internetu wyciekły grafiki przedstawiające miejsca i bohaterki znane z gry, choć bezsprzecznie niepochodzące ze znanego nam z 2015 roku tytułu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zostały one wyciągnięte z kodu źródłowego strony studia Deck Nine Games, w które niedawno przekształciło się Idol Minds. Wraz z nową nazwą twórcy PAIN ogłosili także nowy kierunek dla swoich produkcji – zamiast szalonych zręcznościówek chcą tworzyć wciągające i wielowarstwowe historie. Pomóc w tym ma narzędzie StoryForge, nad którym Deck Nine pracowało przez ostatnie trzy lata.

Stworzyliśmy to narzędzie, aby naszym scenarzystom, reżyserom i artystom dać wygodne narzędzia do tworzenia interaktywnych, świetnie wyglądających gier z głębią. Nie możemy się doczekać, aż podzielimy się owocami swojej pracy.

Studio ogłosiło także, że pracuje już nad dużym tytułem, „należącym do docenionej przez krytyków franczyzy”, we współpracy z wydawcą „znanym z tytułów AAA”. Projekt jest w tak zaawansowanej fazie, że więcej szczegółów na jego temat możemy poznać już podczas targów E3.

Prequel Life is Strange nową grą od Deck Nine? - ilustracja #2

Fani oraz francuski serwis Gamekult przypuszczają, że przygotowywana gra to prequel Life is Strange, a jego fabuła skupi się na historii Chloe i Rachel. Nie sposób sprawdzić prawdziwości tych obrazków – nie zostały one oficjalnie opublikowane, a sama strona studia jest niedostepna. Możliwe zatem, że widzimy po prostu pierwsze grafiki z powstającego Life is Strange 2, ale jest to mało prawdopodobne, bo według DONTNOD prace nad kontynuacją są w bardzo wczesnym stadium. Wszystkie omawiane grafiki znajdziecie w tym albumie.

Warto też dodać, że gra studia DONTNOD doczeka się również ekranizacji w postaci serialu, który przygotuje Legendary Digital Studios. A jeżeli jeszcze nie mieliście okazji zagrać w Life is Strange, będzie dostępne w czerwcowym PS Plus.

Idol Minds to studio gier z Colorado. Stało się bardziej znane po wydaniu gry PAIN, która w 2009 roku była jedną z najczęściej ściąganych gier na PlayStation Network. W 2012 roku stworzyło także The Ratchet & Clank Trilogy.

Prequel Life is Strange nową grą od Deck Nine? - ilustracja #3
Prequel Life is Strange nową grą od Deck Nine? - ilustracja #4
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach