Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2004, 11:30

autor: Łosiu

Premiera World of Warcraft

World of Warcraft - długo oczekiwana produkcja z gatunku MMOcRPG, przygotowywana przez legendarną firmę Blizzard Entertainment została oficjalnie wydana na terenie Ameryki Północnej, a także Australii i Nowej Zelandii. Jak mogliśmy wczoraj przeczytać na łamach naszego serwisu, przedsprzedaż wersji europejskiej rozpocznie się juz za dwa dni, zaś premiera tejże wersji będzie miała miejsce na początku roku 2005.

World of Warcraft - długo oczekiwana produkcja z gatunku MMOcRPG, przygotowywana przez legendarną firmę Blizzard Entertainment została oficjalnie wydana na terenie Ameryki Północnej, a także Australii i Nowej Zelandii. Jak mogliśmy wczoraj przeczytać na łamach naszego serwisu, przedsprzedaż wersji europejskiej rozpocznie się już za dwa dni, zaś premiera tejże wersji będzie miała miejsce na początku roku 2005.

Premiera World of Warcraft - ilustracja #1

Wydarzeniu temu towarzyszy ogromna radość fanów świata Azeroth, lecz niestety atmosferę ogólnej wesołości zaburzył nieco incydent związany z dość kontrowersyjną decyzją koncernu Vivendi Universal. Otóż tuż przed premierą firma ta zdecydowała się wysłać limitowane edycje kolekcjonerskie WoW tylko do wybranych sprzedawców (jak np. Amazon). Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, iż miały je otrzymać także mniejsze sieci czy punkty sprzedaży, gdzie zamówienia, nawet na miesiąc przed premierą złożyła spora ilość fanów World of Warcraft. Reasumując osoby które zamówiły World of Warcraft Collector's Edition w mniejszych sieciach sprzedaży (np. tutaj - Inside Mac Games) na długo przed premierą nie otrzymają zamówionej gry. Gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że nabycie teraz, po premierze, egzemplarza WoW graniczy z cudem, to widzimy tragizm sytuacji, w jakiej znaleźli się owi gracze.

Przypominam, że cena World of Warcraft w Stanach Zjednoczonych wynosi 49,90$ (około 170 PLN). W Europie zaś będziemy ją mogli nabyć za 44.99€ (około 215 PLN). Zainteresowanych tą produkcją zapraszam do zapoznania się z wczorajszym newsem dotyczącym europejskiego wydania WoW oraz opisem gry znajdującym się w naszej Encyklopedii.