Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2004, 10:51

autor: Elrond

Szczegóły europejskiego wydania World of Warcraft

Gry World of Warcraft chyba nie trzeba przedstawiać. Świat Azeroth, przedstawiony przez firmę Blizzard Entertainment w 3 odsłonach „zwykłej” gry komputerowej doczekał się swojego sieciowego wcielenia. Już niedługo tysiące graczy z całego świata spotka się aby toczyć wspólne boje - po tej samej lub przeciwnej stronie barykady. Przedstawiciele Blizzarda ujawnili szczegóły europejskiego wydania.

Gry World of Warcraft chyba nie trzeba przedstawiać. Świat Azeroth, przedstawiony przez firmę Blizzard Entertainment w 3 odsłonach „zwykłej” gry komputerowej doczekał się swojego sieciowego wcielenia. Już niedługo tysiące graczy z całego świata spotka się aby toczyć wspólne boje - po tej samej lub przeciwnej stronie barykady. Przedstawiciele Blizzarda ujawnili szczegóły europejskiego wydania tego znakomicie zapowiadającego się MMORPG.

Po pierwsze, potwierdzono, iż gra ukaże się w Europie na początku przyszłego roku a zamówienia na egzemplarze World of Warcraft w przedsprzedaży można składać już od 26 listopada 2004. Sugerowana cena gry to 44.99€ (ok. 215 zł), a otrzymamy za nią również miesięczną subskrypcję. World of Warcraft zostanie w pełni zlokalizowany w języku angielskim, francuskim i niemieckim, podręczniki gry otrzymają również w swoim języku Hiszpanie i Włosi. Okładki pudełek z grą prezentować będą dwie główne frakcje występujące w grze - Sojusz oraz Hordę.

W momencie premiery gry dostępna będzie również limitowana wersja kolekcjonerska World of Warcraft, w sugerowanej cenie 69.99€ (ok. 300 zł). Oprócz zawartości znanej z wersji podstawowej, gracze otrzymają w tym przypadku płytę DVD przedstawiającą kulisy powstawania gry, płócienną mapę świata gry, płytę ze ścieżką dźwiękową, album z materiałami graficznymi, pamiątkową instrukcję obsługi z autografami autorów oraz możliwość hodowania w grze ekskluzywnego zwierzaka. Po zakończeniu darmowego miesiąca gry, gracze dostaną możliwość trzech planów subskrypcyjnych: miesiąc za 12.99€ (ok. 55 zł), 3 miesiące za 36€ (ok. 155 zł) oraz 6 miesięcy za 66€ (ok. 284 zł).

Jednocześnie Blizzard przestrzega graczy aby nie kupowali amerykańskiej wersji World of Warcraft, ponieważ rozgrywka na amerykańskich serwerach będzie ograniczona wyłącznie dla mieszkańców USA, Australii i Nowej Zelandii. Gracze europejscy otrzymają swoje własne, lokalne serwery do gry. Możliwość udostępnienia amerykańskich serwerów graczom europejskim i vice versa rozważana jest dopiero po wydaniu gry w Europie.

A nam pozostaje jedynie zazdrościć Wielkim Braciom (i Siostrom) zza oceanu, ponieważ właśnie dzisiaj ma miejsce amerykańska premiera World of Warcraft (oby nam tylko wszystkich orków nie wybili:).