Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2004, 12:01

autor: Klecha

Nintendo ujawnia trzy nowe produkcje dla GameCube

Całkiem niedawno pisaliśmy o planach japońskiej korporacji na najbliższy rok. Dziś firma zdradziła część sekretów dotyczących niezapowiedzianych wcześniej tytułów: Mario Baseball, Donky Konga 3 oraz Kirby.

Całkiem niedawno pisaliśmy o planach japońskiej korporacji na najbliższy rok. Dziś firma zdradziła część sekretów dotyczących niezapowiedzianych wcześniej tytułów: Mario Baseball, Donky Konga 3 oraz Kirby.

Nintendo ujawnia trzy nowe produkcje dla GameCube - ilustracja #1
Nintendo ujawnia trzy nowe produkcje dla GameCube - ilustracja #2

Zgodnie z informacjami prasowymi Mario Baseball będzie produkcją utrzymaną w podobnym stylu, co wydane niedawno Mario Power Tennis oraz Mario Golf: Toadstool Tour. Mianowicie gracze będą mieli okazje po raz kolejny wcielić się w najpopularniejszych z bohaterów gier firmy Nintendo. Pośród dostępnych grywalnych postaci znajdą się m.in. Mario, Luigi, Yoshi, Peach, Koopa, Bowser, Wario oraz Waluigi. Podczas rozgrywki gracze będą musieli konkurować i współpracować ze sobą, aby wygrać w kolejnych meczach baseballowych. Rzecz jasna zawody będą toczyć się w miejscach, które odwiedziliśmy już w innych produkcjach. Podczas rozgrywek będzie można korzystać z różnorodnych broni i przedmiotów bonusowych. Grywalność Mario Baseball zwiększy się jeszcze bardziej za sprawą różnych typów zabawy w trybie wieloosobowym.

Nintendo ujawnia trzy nowe produkcje dla GameCube - ilustracja #3
Nintendo ujawnia trzy nowe produkcje dla GameCube - ilustracja #4

Następną zapowiedzianą produkcją jest Donkey Konga 3. Popularność pierwszej edycji chyba znacznie przerosła oczekiwania samych producentów. W Europie gra została, bowiem wydana zaledwie miesiąc temu. Druga część już od kilku miesięcy podbija serca graczy w Japonii. Do nas trafi dopiero pod koniec 2005 roku. Podobnie jak w poprzednich częściach wcielimy się w bohaterów serii Donkey Kong, aby przejść przez drogę do muzycznej sławy w zakręconej dżungli. Wybijanie rytmów ma zostać wzbogacone o nowe tryby rozgrywki, poziomy trudności i utwory muzyczne. Już teraz można powiedzieć, że strach pomyśleć ile miesięcy minie, aż do nas dotrze Donkey Konga 3.

Nintendo ujawnia trzy nowe produkcje dla GameCube - ilustracja #5
Nintendo ujawnia trzy nowe produkcje dla GameCube - ilustracja #6

Kirby natomiast będzie przygodową grą akcji z elementami platformówki. Głównym bohaterem jest tytułowy Kirby czyli sympatyczna, kolorowa kulka, która znowu wpakowała się kłopoty. Rzecz jasna tylko gracze mogą jej pomóc w wyjściu z tarapatów. Warto dodać, że Kirby był głównym bohaterem blisko dwudziestu produkcji (ostatnio: Kirby & the Amazing Mirror dla Game Boy Advance). Bohater przyciągnął na siebie uwagę graczy głownie za sprawą swoich niekonwencjonalnych zdolności. Mianowicie Kirby potrafi zasysać powietrze z tak ogromną mocą, że wraz z nim pochłania wszystko. Ot chociażby głazy, pociski przeciwników czy nawet... ich samych. Poza główną przygodą w grze znajdzie się wiele mini gier i dodatków do odkrycia.

Nie ogłoszono jeszcze nawet przybliżonej daty wydania gier. Pewne jest, że kolejne informacje dotyczące tych produkcji zostaną opublikowane przez Nintendo w ciągu najbliższych tygodni.