Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2008, 11:05

autor: vampire

Premiera Spider-Man: Web of Shadows

Najnowsza zręcznościówka z jedną z najbardziej charakterystycznych komiksowych postaci - Spider-Man: Web of Shadows - trafiła już do sklepów w Stanach Zjednoczonych. Premiera gry odbyła się jednocześnie na wszystkich dostępnych platformach - PC, Xboxie 360, PS3, PS2, PSP, Nintendo DS i Wii. Do Europy gra zawita już w najbliższy piętek, czyli 24 października.

Najnowsza zręcznościówka z jedną z najbardziej charakterystycznych komiksowych postaci - Spider-Man: Web of Shadows - trafiła już do sklepów w Stanach Zjednoczonych. Premiera gry odbyła się jednocześnie na wszystkich dostępnych platformach - PC, Xboxie 360, PS3, PS2, PSP, Nintendo DS i Wii. Do Europy gra zawita już w najbliższy piętek, czyli 24 października. Natomiast w Polsce wersje konsolowe zadebiutują w ten sam dzień, czyli 24 października, edycja PC ukaże się zaś 31 października. Dystrybucją nowych przygód Człowieka-Pająka na terenie naszego kraju zajmie się firma Licomp Empik Multimedia. Przypomnijmy jeszcze, że produkcję przygotowało studio Treyarch, między innymi odpowiedzialne również za Ultimate Spider-Man.

Premiera Spider-Man: Web of Shadows - ilustracja #1

W przeciwieństwie do większości gier ze Spider-Manem Web of Shadows nie powstała na motywach żadnego z filmów. Akcja gry przenosi nas do apokaliptycznej wizji Nowego Jorku, którego mieszkańcy zainfekowani zostali tajemniczym wirusem. Gracze mogą dowolnie przemieszczać się po ulicach (i nie tylko) miasta używając pajęczyny. Ponadto tym razem mamy do czynienia z prawdziwie trójwymiarowymi starciami, które mogą toczyć się zarówno na stałym gruncie jak i ścianach czy dachach budynków. W trakcie ich trwania przydatnym może okazać się możliwość zmiany kostiumu bohatera – w jego niebiesko-czerwonej wersji Spider-Man jest znacznie zwinniejszy, natomiast założenie czarnego stroju zapewnia mu większą siłę. Jak na zręcznościórkę mamy tu całkiem sporą swobodę działania - to od nas zależy czy postanowimy połączyć siły z herosami czy czarnymi charakterami znanymi z komiksów Marvela. Nie mamy też z góry narzuconej kolejności wykonywania misji - sami decydujemy czym w danej chwili chcemy się zająć. O tym jak wygląda gra w akcji możecie przekonać się oglądając te filmiki.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Spider-Man: Web of Shadows

Spider-Man: Web of Shadows