Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2015, 11:40

autor: Meehow

Premiera Battlefield Hardline w Polsce

Dzisiaj uruchomione zostały europejskie serwery Battlefield: Hardline, tym samym można rozpocząć sieciową rozgrywkę w najnowszej odsłonie popularnego cyklu Battlefield.

Battlefield: Hardline - Premiera Battlefield Hardline w Polsce - wiadomość - 2015-03-19
Battlefield: Hardline

Dzisiaj, tj. 19 marca, uruchomione zostały europejskie, w tym polskie, serwery gry Battlefield: Hardline. Tym samym oficjalnie rozpoczęto sezon multiplayerowych batalii w najnowszej odsłonie niezwykle popularnej serii strzelanin Battlefield w wersji pecetowej oraz na konsole PlayStation 3 i PlayStation 4. Natomiast użytkownicy konsol Xbox 360 i Xbox One możliwość wcielenia się w policjanta lub bandziora otrzymali już wczoraj. Sprawa uruchomienia serwerów w poszczególnych regionach może wprawić w niewielkie zakłopotanie, gdyż zawirowania związane z poszczególnymi krajami i platformami sprzętowymi są dość tajemnicze. Najwcześniej, bo już 16 marca, grali amerykańscy xboksowcy i pecetowcy, natomiast najpóźniej pyknąć przyjdzie graczom pecetowym ze Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Irlandii i Portugalii. Ze szczegółową listą można zapoznać się na poniższej tabeli.

Start serwerów Battlefield: Hardline w poszczególnych regionach - Premiera Battlefield Hardline w Polsce - wiadomość - 2015-03-19
Start serwerów Battlefield: Hardline w poszczególnych regionach

W tej chwili średnia ocen przyznanych Battlefield: Hardline przez zagraniczne media branżowe wynosi około 7/10 (za metacritic). Znacznie gorzej poradził sobie nowy BF według graczy, gdyż w wymienionym serwisie przyznają mu oni dość niskie noty. Trzeba oczywiście poczekać na rozwój sytuacji, aby wyniki były miarodajne i rzeczywiście oferowały wiarygodny obraz sytuacji. Nie od dzisiaj bowiem wiadomo, że wśród grającej społeczności znajdują się i tacy, których system i kryteria oceniania potrafią być, delikatnie mówiąc, krzywdzące. Tak czy inaczej, dotychczas Battlefield: Hardline nie „wyciągnął” więcej niż 5.1 w oparciu o 233 głosy; mowa o wersji na PlayStation 4. Niezdecydowani mogą zatem chcieć wstrzymać się z zakupem do czasu pojawienia się większej ilości recenzji.

Na sam koniec warto przypomnieć, że Battlefield: Hardline otrzyma cztery dodatki DLC, a także specjalną usługę Premium. Szczegóły tego zagadnienia opisywaliśmy niedawno w Serwisie Informacyjnym. Wiadomo również – co z pewnością zainteresuje posiadaczy konsol Xbox One i PlayStation 4 – że tzw. konsole nowej generacji wyświetlają 60 klatek na sekundę, choć odbywa się to kosztem rozdzielczości ekranu, gdyż żaden next-gen nie jest w stanie wyświetlić obrazu Full HD (1080p). XONE ogranicza się do 720p, natomiast PS4 do 900p.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach