Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2015, 18:20

autor: Pirlond

Battlefield Hardline z czterema DLC i usługą Premium

Firma Electronic Arts ujawniła szczegóły dotyczące dodatków DLC do gry Battlefield Hardline. Podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich części cyklu, gracze będą mogli wykupić członkostwo w usłudze Premium, które zagwarantuje dostęp do czterech rozszerzeń i kilku bonusów.

Battlefield Hardline doczeka się usługi Premium. - Battlefield Hardline z czterema DLC i usługą Premium - wiadomość - 2015-03-02
Battlefield Hardline doczeka się usługi Premium.

Przedstawiciele koncernu Electronic Arts i studia Visceral Games ujawnili, że Battlefield Hardline doczeka się w sumie czterech rozprowadzanych cyfrowo dodatkow, które zostaną wydane w kilka miesięcy po premierze podstawowej wersji gry – każdy z nich zawierać ma nowe mapy, tryby rozgrywki, pojazdy oraz elementy wyposażenia, w tym broń. Dla wielu graczy nie powinno być to wielką niespodzianką, podobnie jak fakt, że po raz kolejny dostęp do wszystkich rozszerzeń będzie można wykupić w ramach przygotowanej przez deweloperów usługi Premium – jej członkowie mają mieć możliwość pobrania DLC na dwa tygodnie przed ich oficjalną premierą. Poniżej znajdziecie listę planowanych dodatków wraz z ich przybliżonymi terminami debiutu:

  1. Battlefield Hardline: Criminal Activity – pakiet zawierający nowe, podatne na zniszczenia mapy zaprojektowane z myślą o szybkich starciach. Ukaże się latem 2015 roku
  2. Battlefield Hardline: Robbery – charakteryzujący się „filmową akcją” dodatek pozwalający graczom zlikwidować liderów wrogiej druzyny. Szczegółów jednak brak. Premiera zaplanowana jest na lato 2015 roku
  3. Battlefield Hardline: Getaway – rozszerzenie koncentrujące się na pościgach. Pojawi się jesienią 2015 roku
  4. Battlefield Hardline: Betrayal – z opisu DLC wynika, że pojawi się w nim tryb, w którym zadaniem graczy będzie (zgodnie z tytułem) wykryć w swojej druzynie zdrajcę. Dodatek zadebiutuje na początku 2016 roku.

To jednak nie wszystko – dzięki członkostwu w usłudze Premium gracze skorzystają z kilku bonusów. Do najważniejszych należą cztery niedostępne dla pozostałych użytkowników opcje. Najciekawszą wydaje się możliwość założenia masek gwarantujących określone korzyści w trakcie rozgrywki. Poza tym właściciele płatnych kont będą mogli zmodyfikować wygląd posiadanych broni oraz sprawdzać liczbę zabójstw dokonanych za pomocą danej pukawki, a także brać udział turniejach zarezerwowanych tylko dla członków serwisu Premium. Poza tym dostaną status legendarnego gracza.

Nie zabraknie też bardziej tradycyjnych bonusów pokroju priorytetu w kolejkach na serwer, dostępu do różnego rodzaju wydarzeń (w tym na przykład podwójnego zliczania punktów doświadczenia), dodatkowych elementów wyposażenia czy dwunastu złotych Battlepacków. W chwili obecnej nieznana jest cena usługi Premium.

Battlefield Hardline jest nową odsłoną serii FPS-ów stworzonych przez szwedzkie studio DICE, a wydawanych przez koncern Electronic Arts. W przeciwieństwie do dotychczasowych części cyklu, zmianie uległ motyw przewodni gry – tym razem gracze nie wcielą się w żołnierzy, a w policjantów i złodziei.