Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 19 marca 2015, 10:33

Ex Machina, Zbuntowana - weekendowe premiery filmowe

20 marca w kinach zderzą się dwie opowieści s-f: Ex Machina od twórcy scenariusza do 28 dni później i druga część młodzieżowej trylogii Niezgodna - Zbuntowana. Prócz tego do wyboru będziecie mieli 5 innych premier.

Ex Machina

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Oto dobrze oceniany i posiadający obiecujące zwiastuny reżyserski debiut twórcy scenariuszy do 28 dni później i W stronę słońca. Ex Machina przedstawi historię Caleba, zdolnego programisty, który w nagrodę za swoją pracę udaje się do posiadłości swojego szefa i ma okazję spędzić z nim kilka dni. Na miejscu okazuje się, że wszystko to jest częścią eksperymentu, w którym Caleb zostaje skonfrontowany z Avą – pierwszą prawdziwą sztuczną inteligencją umieszczoną w ciele pięknej dziewczyny. Kto kogo oszukuje? Co jest celem tego spotkania? Gdzie tkwi sedno sprawy? Nawet jeśli zwrotu akcji można się domyślać, to ciekawe zaprezentowanie znanego tematu, młoda, zdolna grupa aktorów i estetyczna forma wizualna powinny sprawić, że Ex Machina znajdzie swoich fanów. Ja zamierzam sprawdzić, o co chodzi już w najbliższy weekend.

  1. Reżyseria: Alex Garland
  2. Grają: Alicia Vikander, Domnhall Gleeson, Oscar Isaac

Zbuntowana

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Znana wśród młodzieży seria książek s-f autorstwa Veroniki Roth doczekała się niemal równo rok temu ekranizacji pierwszego tomu. Niezgodna zarobiła ponad 280 milionów dolarów, co przy 85 milionowym budżecie musi oznaczać, że warto wziąć się za kontynuację. I tak oto do kin wchodzi Zbuntowana. Widzowie poznają dalszy ciąg walki młodziutkiej Tris z okrutnym, opresyjnym systemem futurystycznego państwa. Będzie piętno przeszłości, uczuciowe rozterki, efektowne pojedynki i obietnica kolejnego filmu w 2016 roku (ale uwaga: to kolejna trylogia, której ostatni odcinek zostanie podzielony na dwie części). Obok młodych twarzy pojawią się też utytułowani i bardziej doświadczeni aktorzy – m.ni. Kate Winslet i Naomi Watts. Fani wiedzą czego oczekiwać i frekwencja kinowa z pewnością będzie imponująca.

  1. Reżyseria: Robert Schwentke
  2. Tytuł oryginalny: Insurgent
  3. Grają: Shailene Woodley, Theo James, Zoe Kravitz, Miles Teller

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Żona policjanta (nagrodzony w Wenecji dramat o przemocy w rodzinie),
  2. Sils Maria (Kristen Stewart i Chloe Moretz u boku Juliette Binoche w dramacie pokazującym rozterki słynnej aktorki),
  3. Złota klatka (opowieść o nastolatce z Gwatemali, która wyrusza do USA w poszukiwaniu lepszego życia),
  4. Seks, miłość i terapia (komedia romantyczna z Sophie Marceau – seksoholik na odwyku kontra nimfomanka).
  5. Sąsiady (Mariusz Pudzianowski w roli księdza, który odkrywa sekrety mieszkańców pewnej kamienicy).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.