Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2006, 12:01

autor: Łukasz "Łukasz Malik" Malik

Prace nad Theatre of War zakończone! Premiera jeszcze w tym miesiącu

Rosyjski koncern 1C ogłosił dzisiaj, że zakończyły się prace nad długo oczekiwaną strategią czasu rzeczywistego zatytułowaną Theatre of War. Premiera w Rosji wyznaczona została na 20 października.

Rosyjski koncern 1C ogłosił dzisiaj, że zakończyły się prace nad długo oczekiwaną strategią czasu rzeczywistego zatytułowaną Theatre of War. Premiera w Rosji wyznaczona została na 20 października. Do sprzedaży na tamtejszym rynku trafi edycja na 4 CD lub 1 DVD. 1C przygotuje także edycję kolekcjonerską, w której znajdziemy szczegółowy poradnik oraz koszulkę. Gra ukaże się oczywiście w wersji rosyjskojęzycznej, więc na tą ambitną produkcję zacierać ręce mogą jedynie gracze znający język Dostojewskiego.

Co z resztą świata? Dystrybucją angielskojęzycznej wersji zajmie się Battlefront, więc jeżeli nie znajdzie się polski wydawca, grę będzie można zakupić w wersji elektronicznej. Kiedy? Battlefront na razie milczy, ale znając gigantyczne opóźnienia premier rosyjskich gier na zachodnich rynkach nie liczyłbym debiut angielskojęzycznej wersji Theatre of War w tym roku.

Istnieje jednak optymistyczny scenariusz, że grę wyda Cenega Poland, której właścicielem jest właśnie 1C. Wielokrotnie, rosyjskie gry miały u nas premierę szybciej niż na zachodzie (np. Outfront: Na Tyłach Wroga, Parkan II, Vivisector: Dusza Bestii, Brygada E5). Czy tak będzie w tym przypadku? Na odpowiedź na to pytanie musimy niestety poczekać.

Przypominamy, że Theatre of War, to gra wojenna twórców uznanego cyklu IL-2 Sturmovik. Zaskoczyć ma nas jej rozmach i realistyczne przedstawienie pola walki z II Wojny Światowej. Gra wielokrotnie zmieniała tytuł, miała ukazać się pod nazwami: Wartime Command: Battle for Europe 1939-1945, Battlefield Command oraz World War II RTS.