Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 czerwca 2017, 09:24

Powstaje animowany serial na podstawie cyklu Sly Cooper

Seria gier przygodowych Sly Cooper wkrótce ma stać się animowanym serialem. Początkowo cykl miał zostać zekranizowany jako pojedynczy film, ostatecznie jednak firma Sony Interactive Entertainment postawiła na dłuższą formę.

Postaci znane z serii Sly Cooper wkrótce powrócą na ekrany naszych telewizorów – choć nie w formie, w jakiej życzyliby sobie gracze. Firma Sony Interactive Entertainment ogłosiła, że we współpracy z paryskim studiem Technicolor Animation Productions stworzy komputerowo animowany serial na podstawie wspomnianego cyklu. Niestety, na razie nie znamy planowanej daty premiery ani żadnych innych szczegółowych informacji.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, kiedy słyszymy o ekranizacji przygód Coopera i jego ekipy. Na początku Sony miało zamiar stworzyć kinową adaptację, która doczekała się nawet zwiastuna. Niestety, wkrótce o projekcie zrobiło się cicho, a fatalne oceny i kiepskie wyniki finansowe filmowego Ratcheta & Clanka sprawiły, że plany pełnometrażowej ekranizacji zostały odstawione na boczny tor. Miejmy nadzieję, że animowany serial będzie mieć nieco więcej szczęścia.

Pierwszy zwiastun filmowej ekranizacji sugerował, że twórcy nie mają zamiaru trzymać się charakterystycznego stylu graficznego z gier. Jak będzie w serialu? - Powstaje animowany serial na podstawie cyklu Sly Cooper - wiadomość - 2017-06-16
Pierwszy zwiastun filmowej ekranizacji sugerował, że twórcy nie mają zamiaru trzymać się charakterystycznego stylu graficznego z gier. Jak będzie w serialu?

Trudno powiedzieć, jak plany ekranizacji serii Sly Cooper wpłyną na dalsze losy growego cyklu. Jego pierwsza odsłona ukazała się w 2002 roku na PlayStation 2 i zebrała świetne oceny, a dwie kolejne części utrzymały podobny poziom. Jednak wraz z nadejściem siódmej generacji konsol dotychczasowy deweloper serii, studio Sucker Punch, rozpoczęło prace nad Infamous, a kontynuację cyklu przekazano ekipie Sanzaru Games. Stworzony przez nią Sly Cooper: Thieves in Time nie dorównał poziomem poprzednikom (choć i tak zebrał bardzo przyzwoite oceny), a jego twórcy zapowiedzieli na swoim Facebooku, że nie mają w planach piątej części. Być może ewentualny sukces animowanego serialu skłoni Sony do przekazania produkcji innemu deweloperowi i kontynuacji serii.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Sony Interactive Entertainment