Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2012, 10:34

autor: Hed

Potwierdzono szczegóły pakietu Crimson Map Pack do Halo 4

Firma Microsoft potwierdziła szczegóły pierwszego pakietu map do Halo 4. W DLC zatytułowanym Crimson Map Pack znajdą się trzy nowe areny, jeden tryb rozgrywki oraz osiem osiągnięć. Premiera zestawu odbędzie się 10 grudnia.

Halo 4 otrzyma pierwszy pakiet map multiplayer 10 grudnia. - Potwierdzono szczegóły pakietu Crimson Map Pack do Halo 4 - wiadomość - 2012-11-30
Halo 4 otrzyma pierwszy pakiet map multiplayer 10 grudnia.
Halo 4: Crimson Map Pack:
  • Pakiet wyjdzie 10 grudnia w cenie 800 punktów Microsoftu
  • DLC zawiera trzy nowe mapy (Wreckage, Harvest, Shatter), jeden tryb rozgrywki i 8 osiągnięć (250 punktów Gamerscore)
  • To pierwszy z trzech planowanych pakietów map

Potwierdzono informacje o dodatku Crimson Map Pack do gry Halo 4. Plotki na jego temat pojawiły się w sieci kilka dni temu. W tym płatnym DLC, które swoją premierę będzie miało 10 grudnia, znajdziemy trzy nowe areny – Wreckage, Harvest i Shatter - oraz jeden, niedostępny wcześniej tryb rozgrywki. Cena pakietu wynosi 800 punktów Microsoftu. Wydawca opublikował zwiastun i galerię prezentującą każdą z zapowiedzianych map.

W Crimson Map Pack znajdziemy następujące mapy:

  • Wreckage - średnich rozmiarów asymetryczna arena składająca się ze zniszczonych lokacji. To pełne zakamarków miejsce da wiele okazji na to, aby zrzucić przeciwników w przepaść i będzie wymagało sprawnego lawirowania Warthogami. Mapa jest przeznaczona dla 12 osób w trybach Capture the Flag, King of the Hill oraz Oddball i 16 osób w Infinity Slayer.
  • Harvest – mniejsze pole bitwy umiejscowione na rolniczej planecie, na której doszło do pierwszego kontaktu ludzi z rasą Covenant. Mapa składa się z zewnętrznej części dla pojazdów i wnętrza bazy dla piechurów. Miejsce skrywa też kilka ciekawych kryjówek dla snajperów. Tuzin graczy zmierzy się tu w trybach Capture the Flag, Infinity Slayer, King of the Hill, SWAT i Slayer Pro.
  • Shatter – duża, symetryczna mapa, której motywem przewodnim są struktury krystaliczne oraz fabryki wydobywcze UNSC. Doskonałe miejsce do walki przy pomocy pojazdów typu Warthog, czy Mantis. Obok otwartych przestrzeni, znajdziemy tu także wnętrza kopalni. Arena będzie gościła 16-osobowe walki Infinity Slayer oraz 12-osobowe bitwy w trybach Capture the Flag, King of the Hill, Dominion lub Extraction.

Oprócz powyższych map, płatny pakiet przyniesie nową playlistę z niedostępnym wcześniej trybem zabawy – Extraction. W walkach tego typu dwie drużyny będą rywalizowały o zasoby rozsiane po mapie. Punkt zostanie przyznany po dotarciu i obronieniu danego strategicznego miejsca. Crimson Map Pack to także osiem nowych osiągnięć, które dadzą łącznie 250 punktów Gamerscore.

Karmazynowy pakiet map to pierwszy z trzech dodatków, o jakich mówiło się do tej pory. Z wcześniejszych informacji wynika, że drugi z nich, czyli Majestic Map Pack, pojawi się 25 lutego 2013 roku. Trzecie rozszerzenie trybu multiplayer, zatytułowane Castle Map Pack, ma wylądować na Xboksach 360 1 kwietnia 2013 roku. Każdy z zestawów to trzy nowe areny. Podane daty premier są niepewne, bo studio 343 Industries jeszcze ich nie potwierdziło.

Shatter - jedna z nowych map. - Potwierdzono szczegóły pakietu Crimson Map Pack do Halo 4 - wiadomość - 2012-11-30
Shatter - jedna z nowych map.

Potwierdzono szczegóły pakietu Crimson Map Pack do Halo 4 - ilustracja #3Halo 4 zadebiutowało 6 listopada na Xboksie 360 i zebrało bardzo wysokie oceny. Produkcja przygotowana przez nowe studio – 343 Industries – okazała się równie dobra jak gry Bungie, czyli twórców całej marki, którzy rozstali się z nią, aby pracować nad autorskim projektem (Destiny). Czwarta część Halo wraca do historii Master Chiefa i jak zwykle zawiera bardzo rozbudowany tryb multiplayer.

  1. Recenzja gry Halo 4 - wielki powrót Master Chiefa