Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2020, 10:25

autor: Adrian Werner

Premiera Halo 4 na PC. The Master Chief Collection skompletowane

Na PC zadebiutowała konwersja Halo 4. Równocześnie wypuszczono aktualizację z ulepszeniami Halo: The Master Chief Collection dla Xboksa Series X/S.

Dzisiaj na PC zadebiutowało Halo 4, czyli konwersja klasycznego FPS-a, wydanego w 2012 roku na konsoli Xbox 360. Grę można kupić jako samodzielny tytuł (na Steamie kosztuje 35,99 zł, a w Microsoft Store zapłacimy 45,99 zł) lub jako część zestawu Halo: The Master Chief Collection. Ta druga opcja jest bardziej opłacalna, gdyż kolekcję wyceniono na 142,99 zł i w jej skład wchodzą także Halo: Reach, Halo: Combat Evolved Anniversary, Halo 2 Anniversary, Halo 3 oraz Halo 3: ODST.

Jeśli wcześniej nie kupiliście żadnej gry z tego zestawu, to po otwarciu karty Halo 4 na Steamie może Was zaskoczyć informacja, że „aby zagrać w tę zawartość, wymagana jest podstawowa wersja gry Halo: The Master Chief Collection”. W rzeczywistości jednak możecie nabyć samodzielną czwartą odsłonę cyklu, a MCC zostanie wtedy pobrane jako launcher, bez pozostałych tytułów wchodzących w skład kolekcji.

Halo: The Master Chief Collection dostępne jest też w abonamencie Xbox Game Pass. Warto dodać, że równolegle z premierą „czwórki” na PC ukazał się darmowy upgrade dla posiadaczy wersji konsolowej, oferujący ulepszenia opracowane z myślą o Xboksie Series X i S.

Od premiery Halo 4 na PC minęło raptem kilka godzin, więc trudno ocenić, jak konwersja została przyjęta, ale pierwsze wrażenia graczy są pozytywne. W chwili pisania tej wiadomości produkcja ma 26 recenzji użytkowników na Steamie, z czego 96% jest pozytywnych.

Wraz z premierą czwartej części cyklu na PC skompletowana została cała kolekcja. Obecnie jedynym brakującym tytułem z serii na pecetach jest Halo 5: Guardians, które nie wchodzi w skład Halo: The Master Chief Collection. Mamy nadzieję, że prędzej czy później „piątka” również doczeka się konwersji. Przydałoby się również wypuszczenie Halo Wars 2 na Steamie, którego komputerowe wydanie nadal dostępne jest wyłącznie w Microsoft Store.

  1. Oficjalna strona Halo: The Master Chief Collection
  2. Recenzja gry Halo 4 - wielki powrót Master Chiefa (wersja na X360)
  3. Halo 4 - poradnik do gry