Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2020, 09:20

autor: Adrian Werner

Call of Duty Cold War z najlepszym cyfrowym debiutem w serii

Firma Activision poinformowała, że Call of Duty: Black Ops - Cold War pobiło rekord cyklu pod względem sprzedaży cyfrowej w pierwszym dniu na rynku.

W zeszły piątek na rynku zadebiutowała gra Call of Duty: Black Ops - Cold War, czyli tegoroczna odsłona popularnego cyklu FPS-ów firmy Activision. Na dokładne wyniki sprzedaży jeszcze poczekamy, ale już teraz można uznać start produkcji za udany. Wydawca pochwalił się bowiem, że w pierwszym dniu tytuł cieszył się w dystrybucji cyfrowej większą popularnością niż jakakolwiek wcześniejsza odsłona cyklu. Niestety, nie podzielono się żadnymi konkretnymi liczbami.

Przypomnijmy, że Call of Duty: Black Ops - Cold War miało premierę 13 listopada na PC, Xboksie One, Xboksie Series X/S oraz PlayStation 4. Tego samego dnia gra ukazała się również na PS5 w krajach, gdzie ta konsola już jest dostępna. W Polsce to wydanie zadebiutuje 19 listopada, wraz premierą next-gena Sony.

Gra spotkała się z ciepłym przyjęciem, uzyskując dobre recenzje. Produkcja spodobała się również naszemu redaktorowi, który wystawił jej notę 8.5/10.

  1. Recenzja gry Call of Duty: Cold War - zimna wojna i gorące wybory
  2. Strona internetowa serii Call of Duty