Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2011, 12:25

autor: Sarge

Potwierdzono Games for Windows LIVE i tryb New Game Plus w grze Batman: Arkham City

W grze Batman: Arkham City pojawi się tryb New Game Plus - taką wiadomość na targach PAX 2011 ogłosił Dax Ginn, manager ds. marketingu w Rocksteady Studios. Oprócz tego ostatecznie potwierdzono, że pecetowa wersja zaoferuje wsparcie dla usługi Games for Windows LIVE.

Dax Ginn, manager ds. marketingu w Rocksteady Studios, ogłosił obecność trybu New Game Plus w grze Batman: Arkham City. Ostatecznie potwierdzono także, że pecetowa wersja wesprze usługę Games for Windows LIVE.

Pierwsza z powyższych wiadomości została ujawniona w wywiadzie dla serwisu GameTrailers na targach PAX 2011. Po przejściu całej historii w Batman: Arkham City odblokujemy opcję New Game Plus, która pozwoli raz jeszcze rozpocząć grę. Tym razem jednak od początku wykorzystamy wszystkie gadżety i ulepszenia, jakie zdobyliśmy przy pierwszym podejściu.

Aby nie było zbyt łatwo, w New Game Plus zwiększony zostanie poziom trudności. Wrogowie będą bardziej wytrzymali, a w czasie walki z nimi nie skorzystamy z asyst – w tym m.in. graficznych wskaźników informujących o nadciągającym ataku adwersarzy. Według słów Ginna, „wszystkie konfiguracje przeciwników zostaną zmienione” – najprawdopodobniej oznacza to inne ich rozmieszczenie w wirtualnym świecie.

Wczoraj informowaliśmy Was, że pecetowa wersja Batman: Arkham City najprawdopodobniej pozbawiona zostanie wsparcie dla kontrowersyjnej usługi Games for Windows LIVE. Plotki rozpowszechnione przez sklep Green Man Gaming ostatecznie nie sprawdziły się. Firma Warner Bros. (wydawca nowego Batmana) potwierdziła bowiem serwisowi VG247, że komputerowa edycja gry ukaże się pod banderą Games for Windows LIVE.

Batman: Arkham City przygotowywany jest z myślą o PlayStation 3, Xboksie 360 oraz pecetach. W Europie zadebiutuje 21 października. W naszym kraju gra zostanie wydana przez firmę Cenega w angielskiej wersji językowej z polskimi napisami na wszystkich platformach.