Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2011, 08:35

autor: Sarge

Pecetowy Batman: Arkham City jednak bez obsługi Games for Windows LIVE?

Przedstawiciele sklepu internetowego Green Man Gaming poinformowali, że pecetowa wersja gry Batman: Arkham City jednak nie zaoferuje wsparcia dla usługi Games for Windows LIVE. Wiadomości nie potwierdziła jeszcze firma Warner Bros. Interactive, oficjalny wydawca tytułu.

Sporo wskazuje na to, że pecetowa wersja gry Batman: Arkham City jednak nie zaoferuje wsparcia dla platformy Games for Windows LIVE. Dotychczas wydawało się to całkiem pewne, po niedawnym udostępnieniu projektu okładki produkcji Rocksteady Studios.

O prawdopodobnej zmianie stanowiska wydawcy (firmy Warner Bros. Interactive) poinformowali za pośrednictwem Twittera przedstawiciele internetowego sklepu Green Man Gaming: „Właśnie otrzymaliśmy wiadomość od Warner Bros., że Batman jest objęty programem Games for Windows, ale BEZ usługi Games for Windows LIVE”.

Pecetowy Batman: Arkham City jednak bez obsługi Games for Windows LIVE? - ilustracja #1

Jeśli powyższa informacja się potwierdzi, z pewnością ucieszy spore grono przeciwników sieciowej technologii firmy Microsoft. Z drugiej strony, w grze zabrakłoby przez to m.in. znanej i lubianej możliwości odblokowywania Osiągnięć. Status „zwykłego” Games for Windows nie wiąże się za to z szeregiem dość uciążliwych zabezpieczeń charakterystycznych dla Games for Windows LIVE.

Doniesienia sklepu Green Man Gaming są o tyle zaskakujące, że w czerwcu opublikowano projekt okładki Batman: Arkham City na PC i można było na niej zobaczyć logo Games for Windows LIVE. Wsparcie dla usługi zapewniała również poprzednia część – Batman: Arkham Asylum. Nagła zmiana stanowiska może więc dziwić. Choć należy pamiętać, że dotąd nie doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia ze strony wydawcy.

Batman: Arkham City przygotowywany jest z myślą o PlayStation 3, Xboksie 360 oraz pecetach. W Europie zadebiutuje 21 października. W naszym kraju gra zostanie wydana przez firmę Cenega w angielskiej wersji językowej z polskimi napisami na wszystkich platformach.