Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 czerwca 2022, 11:47

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Poprosił Riot, żeby usunęli mu postać z konta w LoL-u, i się udało

Wsparcie Riot Games pomaga graczom w najdziwniejszych sytuacjach. Jedną z nich jest ta, w której użytkownik tak bardzo nie lubi danej postaci, że chce, aby ta zniknęła z jego konta.

Niektóre postaci w League of Legends niekoniecznie nadają się do meczów rozgrywanych na Howling Abbys. Jeden z graczy podzielił się swoją historią sprzed kilku lat, kiedy to jako zapalony miłośnik ARAM-ów nie mógł zdzierżyć jednej z postaci.

Wyrzućcie Alistara

StirredEggs skontaktował się z Riot Games po tym, jak odebrał za darmo Alistara, korzystając z linku promocyjnego. Kilkukrotnie zmuszony był męczyć się z tą postacią w trybie ARAM, gdzie tankowie, czyli postaci krótkozasięgowe, raczej nie sprawdzają się najlepiej.

Poprosił on więc Riot, aby z jego kolekcji czempionów usunąć minotaura. Co ciekawe, na reakcję nie musiał on czekać długo, bo zaledwie dwa dni. Procedura wymagała oczywiście odpowiedniego potwierdzenia, czy to na pewno jego konto itp., jednak dział wsparcia Riot Games bez problemu usunął nieszczęsną postać.

Poprosił Riot, żeby usunęli mu postać z konta w LoL-u i się udało - ilustracja #1
Źródło: Reddit

Nie jest to jedyna taka sytuacja

Gracze w komentarzach pod postem podzielili się swoimi, bliźniaczo podobnymi historiami. Jeden z nich opisał, jak kupił swojemu znajomemu w ramach prezentu Sonę, której ten nienawidził. Takie zajście miało miejsce dwa razy i w obu przypadkach, po wyjaśnieniu sytuacji, Riot Games cofnął „prezent”.

Podobne przypadki miały również miejsce z ukochanym przez społeczność LoL-a Teemo. Gracze również nieraz prosili, aby twórcy usunęli tę postać z ich kont, bo w końcu Teemo, to Teemo. Więcej tłumaczyć nie trzeba.

W komentarzach pojawiali się również Garen, Urgot, Ezreal czy Seraphine. Jak zatem widać, Riot Games raczej swobodnie podchodzi do tematu usuwania postaci z kont graczy, gdy tylko jest taka potrzeba.

Hola, hola są jeszcze zwroty

Warto na koniec zaznaczyć, że poza kontaktowaniem się z Riot Games zakup bohaterów można cofnąć w inny sposób. Mianowicie za pomocą zwrotów w sklepie w kliencie LoL-a. Każdy gracz co roku zyskuje jeden żeton zwrotu (maksymalnie można mieć trzy), dzięki któremu możemy odzyskać walutę (RP czy BE) za:

 1. bohaterów
 2. emotikony
 3. Indywidualne Barwy
 4. skórki
 5. skórki totemów
 6. Pakiety Barw
 7. strony z runami
 8. ikony przywoływacza
 9. zmianę nazwy przywoływacza

Z polityką zwrotów w LoL-u i nie tylko możecie zapoznać się na oficjalnej, poświęconej temu tematowi stronie.

 1. Jak przestałem się martwić i wróciłem do League of Legends
 2. Najlepsze darmowe gry 2022 roku – top 100 gier free-to-play
 3. Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę