Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2022, 11:43

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Riot zamieszał, z LoL-a zniknie na razie lubiane wydarzenie

Essence Emporium zniknie z LoL-a na jakiś czas. Gracze nie mają dobrego przeczucia, z góry zakładając, że wydarzenie powróci w nie do końca darmowej formie.

W najnowszym patchu 12.12 do League of Legends twórcy ogłosili, że nadchodzące 28 czerwca wydarzenie Emporium esencji jest ostatnim przed dłuższą przerwą. Riot Games chce przerobić wyprzedaż, co budzi wśród graczy niepokój.

Czym jest Essence Emporium?

Jest to specjalna promocja odbywająca się w League of Legends dwa razy do roku. Podczas niej gracze mogą za pomocą Niebieskich Esencji (BE) kupić rzeczy, które normalnie dostępne są jedynie za RP. Są to np. barwy, ikony, skórki totemów czy emotki.

Riot chce przerobić wyprzedaż

Jak przeczytać możemy w opisie patcha 12.12, aktualna forma Essence Emporium jest „mało efektywna”, na czym ciepią inne projekty studia. Twórcy chcą poprawić nawigację po wydarzeniu oraz sprawić, by było bardziej użyteczne.

Podkreślana jest kwestia tego, że wydarzenie wróci, Riot nie usuwa go na stałe, choć wydanie zgromadzonej Niebieskiej Esencji teraz jest całkiem dobrym pomysłem. By zrekompensować przerwę, która rozpocznie się 12 lipca, twórcy stworzyli ciąg trzech misji, za które łącznie otrzymacie 30 Mitycznych Esencji.

Podejrzana sprawa

Społeczność wobec takiego ogłoszenia zaczęła spekulować zarówno na temat tego, na jak długo zniknie Essence Emporium, jak i tego, co zmienią planowane przez Riot Games poprawki.

Gracze LoL-a obawiają się, że nowa forma wydarzenia może być w jakiś sposób zmonetyzowana czy powiązana z Game Passem w ramach współpracy, którą Riot niedawno nawiązał z Xboksem.

Obstawiam, że będzie to "przerwa" na około 1,5 roku, a następnie [Essence Emporium – dop. red.] powróci w spieniężonej formie, na przykład zostanie powiązana z gamepassem (nie mylić z battle passem) i tylko gracze z gamepassem będą mogli ją zobaczyć lub albo kupić barwy – napisał Cumcentrate3490.

Są również i tacy, którzy mimo zapewnienia Riot Games uważają, że Essence Emporium już wcale nie wróci do LoL-a.

Podsumowując, chcę powiedzieć, że moim zdaniem jest to ostatnie niebieskie emporium esencji, jakie zobaczymy. Wszelkie uzasadnienia są próbą delikatnego ucięcia ukochanej cechy, pozwalając jej powoli obrócić się w pył. A wszelkie nadzieje, że powróci, są złudne. Nie wróci – napisał BetaTink.

Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze

Gracze zwracają uwagę na fakt, że barwy dostępne za BE nie są dla Riot Games opłacalne. Zatem społeczność, mimo że nie ma zielonego pojęcia na temat tego, jak faktycznie wyglądać będzie rework, zakłada z góry, że nie będzie on przyjazny dla graczy.

Oczywiście wszystkie wypowiedzi w tym temacie to wyłącznie spekulowanie. Mimo wszystko nastroje są negatywne. Gracze mają bowiem dość zmian mających na celu jedynie zwiększenie możliwości monetyzacji LoL-a,

  1. Jak przestałem się martwić i wróciłem do League of Legends
  2. Najlepsze darmowe gry 2022 roku – top 100 gier free-to-play
  3. Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę