Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 czerwca 2010, 19:07

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Polska premiera Torchlight jeszcze w tym tygodniu

Z ośmiomiesięcznym poślizgiem w stosunku do reszty świata, ale dzieło studia Runic Games doczeka się wreszcie polskiej premiery. Firma FonoGAME ujawniła, że ciesząca się sporą popularnością gra Torchlight trafi na półki sklepowe w naszym kraju w najbliższą sobotę (26 czerwca).

Z ośmiomiesięcznym poślizgiem w stosunku do reszty świata, ale wreszcie dzieło studia Runic Games doczeka się polskiej premiery. Firma FonoGAME ujawniła, że ciesząca się sporą popularnością gra Torchlight trafi na półki sklepowe w naszym kraju w najbliższą sobotę (26 czerwca).

Polska premiera Torchlight jeszcze w tym tygodniu - ilustracja #1

Na polską edycję Torchlight gracze czekają od października ubiegłego roku.

O planach nowego podmiotu na rodzimym rynku wydawców i dystrybutorów gier pisaliśmy w kwietniu. Mocne wejście FonoGAME mają zapewnić przede wszystkim premiery Torchlight i Spellforce 2: Faith in Destiny. Co prawda pierwsza z wymienionych gier zapowiadana była na maj, ale biorąc pod uwagę, że polscy gracze czekają na nią od października ubiegłego roku, miesięczny poślizg można wybaczyć. Zwłaszcza, że wydawca zadbał o lokalizację i kilka bonusów.

Torchlight ukaże się w polskiej wersji kinowej (z napisami), a grze towarzyszyć będą edytor przygód, obszerna instrukcja, dwie naklejki oraz dodatkowe materiały na płycie DVD. Cena sklepowa całego pakietu wyniesie 69,90 zł. Grę można także zamówić w przedsprzedaży. W sklepie gry-online kosztuje ona 59,90 zł.

Polska premiera Torchlight jeszcze w tym tygodniu - ilustracja #2

Trudno nie zauważyć, że w pracach nad grą Torchlight maczali palce twórcy dwóch części Diablo.

Przypomnijmy, że Torchlight to debiutancka gra studia Runic Games, utworzonego przez byłych pracowników Blizzarda. Stanowiący swoiste połączenie stylu World of Warcraft z dynamiką Diablo tytuł uhonorowany został nagrodą Game Developers Choice, jako najlepszy debiut 2009 roku. W ocenie recenzenta gry-online gra zdobyła notę 70%. Zachęcamy też do obejrzenia materiału wideo, przygotowanego przez redakcję tvgry.pl

  1. Gramy! - Gramy w Torchlight - następca Diablo?