Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2008, 11:28

autor: vampire

Pojawi się dodatek do Supreme Ruler 2020

Pod koniec tego roku, fani hardcorowych strategii otrzymają pierwszy dodatek do Supreme Ruler 2020 opatrzony podtytułem Global Crisis. Podobnie jak podstawka, rozszerzenie będzie dostępne do pobrania za pośrednictwem serwisu GamersGate. Niestety nie wiemy jeszcze ile przyjdzie nam za nie zapłacić, choć oczywiście możemy spodziewać się niższej kwoty niż ta, która widnieje przy oryginalnym SR 2020.

Pod koniec tego roku, fani hardcorowych strategii otrzymają pierwszy dodatek do Supreme Ruler 2020 opatrzony podtytułem Global Crisis. Podobnie jak podstawka, rozszerzenie będzie dostępne do pobrania za pośrednictwem serwisu GamersGate. Niestety nie wiemy jeszcze ile przyjdzie nam za nie zapłacić, choć oczywiście możemy spodziewać się niższej kwoty niż ta, która widnieje przy oryginalnym SR 2020 - 39.99 EUR, czyli około 146 zł. Przypomnijmy, że chociaż światowa premiera gry miała miejsce w już w czerwcu, wciąż jeszcze nie doczekaliśmy się jej wydania na terenie naszego kraju. Zadania tego podjęła się firma Nicolas Games, która zamierza wypuścić produkcję w polskiej wersji językowej za jedyne 19.99 zł.

Pojawi się dodatek do Supreme Ruler 2020 - ilustracja #1

David Thompson, główny projektant i współzałożyciel firmy Battlegoat Studios, odpowiedzialnej za serię Supreme Ruler przyznał, że Global Crisis jest dla jego ekipy pierwszą próbą stworzenia dodatku do gry, dlatego tym bardziej starała się przygotować jak najlepszą zawartość.

Przede wszystkim rozszerzenie wprowadzi nową, bardziej zawiłą kampanię składającą się z dwudziestu misji. Jego akcja ponownie przeniesie nas w realia ogromnego, fikcyjnego konfliktu - trzeciej wojny światowej. Tym razem wykonywanie zadań urozmaicą nam liczne dodatkowe zdarzenia, przy tym część z nich będzie z góry zaplanowana (skrypty), a część generowana losowo. Ponadto twórcy postanowili ułatwić nieco zabawę mniej doświadczonym graczom i przygotowali więcej podpowiedzi uczących nas wykorzystania różnych możliwości oferowanych przez Supreme Ruler 2020.

Global Crisis wzbogaci rozgrywkę o nowe jednostki, rozszerzone drzewka technologiczne i wprowadzi pewne poprawki do interfejsu użytkownika, w tym ułatwiające sprawowanie kontroli nad naszym wojskiem i grupowaniem go w oddziały. Nie obejdzie się też bez kilku czysto technicznych usprawnień, takich jak lepsza oprawa audio-wizualna, czy bardziej zaawansowana AI. Osoby preferujące sieciowe starcia również nie zostały pominięte i dzięki dodatkowi będą mogły sprawdzić się na nowych mapach stworzonych specjalnie z myślą o multiplayerze.

Więcej informacji i demo podstawowej wersji Supreme Ruler 2020 znajdziecie na oficjalnej stronie gry.