Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Supreme Ruler 2020: Global Crisis (PC)

Supreme Ruler 2020: Global Crisis PC

Supreme Ruler 2020: Global Crisis jest rozszerzeniem do wydanej w 2008 roku strategii czasu rzeczywistego (RTS), autorstwa studia deweloperskiego Battlegoat. Dodatek wprowadza m.in.

To jest dodatek do gry Supreme Ruler 2020.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | strategiczne wojenne | alternatywna historia

PC Windows
Okładka Supreme Ruler 2020: Global Crisis (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15grudnia2008

Supreme Ruler 2020: Global Crisis to pierwsze rozszerzenie bardzo złożonej strategii autorstwa ekipy Battlegoat Studios. Twórcy ci odpowiedzialni są za podstawową wersję SR 2020 oraz jej poprzednią część, Supreme Ruler 2010. Akcja Global Crisis ponownie przenosi nas w realia ogromnego, fikcyjnego konfliktu - trzeciej wojny światowej - i tak jak poprzednio naszym zadaniem jest zdominowanie innych państw świata. W tym celu musimy zająć się polityką i ekonomią wybranego kraju oraz zadbać o ciągły wzrost jego potęgi militarnej. Nie bez znaczenia jest też utrzymywanie korzystnych, w danym momencie, stosunków międzynarodowych.

Global Crysis wprowadza do gry nową, bardziej zawiłą kampanię dla jednego gracza, składającą się z dwudziestu misji oraz urozmaica rozgrywkę dodając liczne, dodatkowe zdarzenia. Przy tym część z nich została z góry zaplanowana przez twórców (skrypty), a część generowana jest losowo. Ponadto dzięki większej ilości podpowiedzi pojawiających się na ekranie, uczących nas jak wykorzystać różne możliwości oferowane przez Supreme Ruler 2020, gra stała się bardziej przystępna również dla początkujących. Oczywiście w rozszerzeniu nie zabrakło nowych jednostek, bardziej rozbudowanych drzewek technologicznych i pewnych poprawek w interfejsie użytkownika, w tym opcji ułatwiających sprawowanie kontroli nad wojskiem i grupowaniem go w oddziały.

Z czysto technicznych usprawnień, wymienić możemy lepszą oprawę audio-wizualną i bardziej zaawansowaną AI. Osoby preferujące sieciowe starcia również nie zostały pominięte przez twórców i dzięki dodatkowi mogą sprawdzić się na nowych mapach stworzonych specjalnie z myślą o trybie multiplayer.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 5,5 / 10 na podstawie 101 głosów czytelników.

Gry podobne do Supreme Ruler 2020: Global Crisis

Klasyfikacja PEGI Supreme Ruler 2020: Global Crisis

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Supreme Ruler 2020: Global Crisis

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • Windows 98/Me/2000/XP
Paradox zapowiada Supreme Ruler: Cold War
Paradox zapowiada Supreme Ruler: Cold War

wiadomość20 sierpnia 2010

Od czasu wydania pod koniec 2008 roku dodatku do Supreme Ruler 2020, złożonej symulacji politycznej, ekonomicznej i militarnej, niewiele się działo, jeśli chodzi o losy rozpoczętej w 2005 roku serii. Do dziś – na gamescomie Paradox Interactive, wydawca gry, zapowiedział, że marka powróci wraz z Supreme Ruler: Cold War. Tytuł ma mieć swoją premierę na PC w drugim kwartale przyszłego roku.

Premiery gier w Polsce (15-21 grudnia)
Premiery gier w Polsce (15-21 grudnia)

wiadomość22 grudnia 2008

Jeśli w poszukiwaniu gwiazdkowego prezentu zamierzacie wybrać się do hipermarketu po którąś z zeszłotygodniowych nowości, stan sklepowych półek może Was nieco rozczarować. W minionych siedmiu dniach rodzimi dystrybutorzy dostarczyli na polski rynek zaledwie cztery premierowe tytuły - Guitar Hero: World Tour, Madagascar: Escape 2 Africa, Supreme Ruler 2020 oraz… Video Strip Poker Boys.

Pojawi się dodatek do Supreme Ruler 2020
Pojawi się dodatek do Supreme Ruler 2020

wiadomość29 października 2008

Pod koniec tego roku, fani hardcorowych strategii otrzymają pierwszy dodatek do Supreme Ruler 2020 opatrzony podtytułem Global Crisis. Podobnie jak podstawka, rozszerzenie będzie dostępne do pobrania za pośrednictwem serwisu GamersGate. Niestety nie wiemy jeszcze ile przyjdzie nam za nie zapłacić, choć oczywiście możemy spodziewać się niższej kwoty niż ta, która widnieje przy oryginalnym SR 2020.