Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 marca 2014, 20:10

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3 - 9 marca 2014 r.)

Miniony tydzień na polskim rynku gier należał do spokojnych. Zapowiedziano jedną premierę, a rodzima strategia ekonomiczna trafiła do sprzedaży na Steam Early Access. Dużo działo się również w kwestii turniejów.

Pecetowa wersja Dark Souls II zadebiutuje w Polsce pod koniec kwietnia - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3 - 9 marca 2014 r.) - wiadomość - 2014-03-10
Pecetowa wersja Dark Souls II zadebiutuje w Polsce pod koniec kwietnia

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w minionym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze

Pecetowe Dark Souls II

Firma Cenega poinformowała, że pecetowa wersja Dark Souls II ukaże się w naszym kraju 25 kwietnia tego roku, czyli w dniu światowej premiery gry. Warto przypomnieć, że użytkownicy konsol PlayStation 3 i Xbox 360 zagrają w ten tytuł już 14 marca.

Produkcja wydana zostanie w polskiej (napisy) i angielskiej wersji językowej na wszystkich platformach docelowych.

Pozostałe wieści

Premiera wczesnej wersji Race To Mars

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3 - 9 marca 2014 r.) - ilustracja #2

W ramach Steam Early Access do sprzedaży trafiła wczesna wersja Race To Mars, czyli turowej strategii ekonomicznej polskiego studia Intermarum. Produkcja obecnie kosztuje 18,99 euro, co w przeliczeniu daje około 80 zł

  1. Race To Mars na Steam Early Access

W grze wcielamy się w nowo mianowanego szefa prywatnej agencji kosmicznej. Naszym zadaniem jest organizowanie misji, prowadzenie badań technologicznych, pozyskiwanie funduszy oraz dbanie o dobre kontakty z mediami. Ostatecznym celem jest przeprowadzenie udanej wyprawy na planetę Mars.

Zwiastun Enemy Front

Polskie studio CI Games wypuściło nowy zwiastun projektu Enemy Front, czyli pierwszoosobowej strzelanki osadzonej w realiach II wojny światowej. Przypomnijmy, że gra zmierza na pecety oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3, a jej premiera zaplanowana została na lato tego roku.

FIFA World – startuje polska otwarta beta

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3 - 9 marca 2014 r.) - ilustracja #4

Ruszyła otwarta beta polskiego wydania gry FIFA World. Produkcja wykorzystuje model darmowy z mikropłatnościami, a jej rozgrywka została oparta na trybie Ultimate Team, w którym gracze kolekcjonują karty i na ich podstawie budują swoje zespoły. Autorzy przygotowali 16 licencjonowanych lig oraz ponad 600 klubów z całego świata. Dodatkową atrakcją jest pełna polska wersja językowa.

  1. Weź udział w otwartych beta testach FIFA World.

World of Tanks - Wielki Finał mistrzostw świata odbędzie się w Polsce

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3 - 9 marca 2014 r.) - ilustracja #5

Studio Wargaming poinformowało, że Wielki Finał trzeciego sezonu mistrzostw Wargaming.net League w grze World of Tanks zostanie rozegrany w Warszawie w dniach 4-6 kwietnia w Warszawie. Wydarzenie to ma być tym bardziej ważne, że nasz kraj po raz pierwszy będzie gospodarzem tej imprezy, choć warto dodać, że w styczniu odbyły już się u nas europejskie kwalifikacje do kwietniowego turnieju.

Finałowe potyczki rozegrane zostaną w Multikinie mieszczącym się w galerii Złote Tarasy. Polskę w Wielkim Finale reprezentować będzie zespół Lemming Train, któremu przyjdzie się zmierzyć z trzynastoma innymi drużynami z całego świata.

Video Games Live – koncerty z muzyką z gier w tym roku najpewniej także w Polsce

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3 - 9 marca 2014 r.) - ilustracja #6

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku koncerty spod szyldu Video Games Live odbędą się również w Polsce. Twórcy opublikowali nowy harmonogram i znalazł się na nim nasz kraj, choć na razie nie podano konkretnych terminów.

Przypomnijmy, że podczas tych koncertów można usłyszeć utwory z kilkudziesięciu gier, takich jak StarCraft, Diablo, Mario, The Legend of Zelda, Pokemon czy Final Fantasy. Muzyce, wykonywanej przez orkiestrę symfoniczną oraz muzyków rockowych i elektronicznych, towarzyszy bogata oprawa wizualna, obejmująca animacje, filmy oraz różnego rodzaju efekty specjalne.

Plan Intel Extreme Masters Katowice

Organizatorzy Intel Extreme Masters Katowice udostępnili szczegółowy plan imprezy. Zabawa odbędzie się w dniach 14-16 marca w katowickim spodku. W trakcie tych trzech dni rozegrane zostaną turnieje turnieje League of Legends, StarCraft II: Heart of the Swarm, Hearthstone: Heroes of Warcraft oraz Counter-Strike: Global Offensive. Dużą atrakcją powinien okazać się także konkurs cosplayowy.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3 - 9 marca 2014 r.) - ilustracja #7

Ciekawe linki

  1. Thief sięga do portfeli polskich graczy. Top Empik - Tydzień 9
  2. South Park: Kijek Prawdy trafił do Polski
  3. Premiera XCOM: Enemy Unknown - Wydanie kompletne
  4. Gry w pudełkach: najciekawsze oferty na weekend 8-9 marca
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.