Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 9 marca 2014, 07:50

autor: Ender

Video Games Live – koncerty z muzyką z gier w tym roku najpewniej także w Polsce

Organizatorzy serii koncertów Video Games Live, poświęconych muzyce z gier konsolowych i komputerowych, opublikowali harmonogram występów na ten rok. Wśród ponad 50 planowanych lokacji na całym świecie znalazła się także Polska.

Organizatorzy zmieniają repertuar oraz wykonawców w zależności od kraju - Video Games Live – koncerty z muzyką z gier w tym roku najpewniej także w Polsce - wiadomość - 2014-03-09
Organizatorzy zmieniają repertuar oraz wykonawców w zależności od kraju

Koncerty spod szyldu Video Games Live organizowane są regularnie na całym świecie od 2005 roku. Podczas ich trwania zebrani mogą usłyszeć utwory z ponad kilkudziesięciu gier, reprezentujących najważniejsze marki w branży elektronicznej rozrywki, takie jak StarCraft, Diablo, Mario, The Legend of Zelda, Pokemon czy Final Fantasy. Muzyce, wykonywanej przez orkiestrę symfoniczną oraz muzyków rockowych i elektronicznych, towarzyszą animacje, filmy oraz różnego rodzaju efekty specjalne. Organizatorzy imprezy na oficjalnej stronie internetowej opublikowali właśnie dokładny harmonogram tegorocznych występów. Twórcy eventu zapowiedzieli serię koncertów w Ameryce Północnej i Południowej, Chinach, Bliskim Wschodzie, a także Europie. Wśród wymienionych państw znalazła się również Polska.

Niestety, na razie przy naszym kraju nie widnieją żadne nawet przybliżone terminy. Niewykluczone, że pomysłodawcy imprezy na razie rozważają tylko zorganizowanie jej nad Wisłą i szukają partnera biznesowego oraz skłonnej do zagrania rodzimej orkiestry. Przypomnijmy, że Video Games Live już raz zawitało do naszej ojczyzny. Miało to miejsce w 2009 roku. Z planowanych wówczas trzech koncertów odbył się jednak tylko jeden, w listopadzie, w warszawskim Torwarze. Wykonawcą muzyki była orkiestra Sinfonia Iuventus, w której skład wchodzą studenci uczelni muzycznych w kraju.

Miejmy mimo wszystko nadzieję, że polscy gracze będą mieli jednak okazję wybrać się na koncert. Pomysłodawcy imprezy zapewniają zresztą, że w najbliższych miesiącach opublikują kolejne terminy występów zimą 2014 i wiosną 2015 roku. Przy okazji chwalą się także wydaniem trzeciego albumu, ufundowanego w serwisie Kickstarter, zbierającego najlepsze nagrania muzyków uczestniczących w Video Games Live.

  1. Oficjalna strona organizatorów
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.