Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2016, 19:10

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (25-31 stycznia 2016 r.)

Miniony tydzień na polskim rynku gier okazał się bardzo owocny. Rodzimi deweloperzy zapowiedzieli kilka nowych projektów, pochwalili się wynikami sprzedaży (Wiedźmin 3) i udostępnili świeże materiały wideo (Dying Light: The Following). Ponadto nastąpiła premiera This War of Mine: Little Ones.

Studio The Farm 51 zapowiedziało World War 3. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (30-31 stycznia 2016 r.) - wiadomość - 2016-02-01
Studio The Farm 51 zapowiedziało World War 3.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w minionym tygodniu.

Zapowiedzi

World War 3

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (30-31 stycznia 2016 r.) - ilustracja #2

Kilka dni temu gliwickie studio The Farm 51 zapowiedziało swój kolejny projekt. Okazała się nim wojenna strzelanka World War 3. Produkcja skoncentruje się na potyczkach sieciowych i wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami.

Nie ujawniono platform sprzętowych, ale wersja pecetowa to praktycznie pewniak. Tytuł powstaje w oparciu o silnik Unreal Engine 4 i na premierę poczekamy co najmniej dwa lata.

Hard Reset: Redux

Z kolei polskie studio Flying Wild Hog oficjalnie zapowiedziało Hard Reset: Redux, czyli odświeżoną wersję gry FPS z 2011 roku. Trafi ona już wkrótce na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

W porównaniu z pierwowzorem sprzed pięciu lat, Hard Reset: Redux zaoferuje ulepszoną oprawę graficzną. Kampania zostanie rozszerzona, pojawią się nowe typy przeciwników, a arsenał uzbrojenia wzbogaci się m.in. o cyber-katanę.

Pozostałe wieści

Premiera This War of Mine: The Little Ones

W minionym tygodniu do sprzedaży trafiło This War of Mine: The Little Ones, czyli rozszerzona konsolowa wersja wysoko ocenianej pecetowej gry wojennej autorstwa polskiego studia 11-bit.

Produkcja dostępna jest na Xboksa One i PlayStation 4. W porównaniu z komputerowym pierwowzorem najważniejszą zmianą jest wprowadzenie do rozgrywki dzieci, którymi należy się opiekować.

Polanie powrócą w tym roku?

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (30-31 stycznia 2016 r.) - ilustracja #5

Mirosław Dymek, czyli twórca marki Polanie, zabrał głos w sprawie odświeżonej wersji pierwszej części tej serii. Okazało się, że prace są całkiem zaawansowane i autor wraz ze współpracownikami dysponuje już grywalnym prototypem.

Obecnie twórcy pracują nad warstwą wizualną produkcji. W planach są wersje na pecety i system Android. Niewykluczona jest także edycja na iOS. Autorzy chcą wydać grę w tym roku, ale nie są w stanie zagwarantować, że dotrzymają tego terminu.

Dying Light: The Following – zwiastun pokazujący nową mapę

Natomiast studio Techland wypuściło świeży zwiastun z dodatku Dying Light: The Following. Pokazuje on oferowaną przez to rozszerzenie nową mapę, która rozmiarami dwukrotnie przebija tę z podstawowej wersji gry.

Przypomnijmy, że Dying Light: The Following trafi do sprzedaży 9 lutego, w wersjach na pecety i konsole Xbox One oraz PlayStation 4.

Poprawiona wersja Raven's Cry wycofana ze Steama. Wydawca najprawdopodobniej sam wystawiał sobie oceny

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (30-31 stycznia 2016 r.) - ilustracja #6

Z mniej pozytywnych wieści należy wspomnieć o skandalu, jaki wybuch wokół poprawionej wersji gry Raven’s Cry autorstwa nieistniejącego już polskiego studia Reality Pump. Odświeżona edycja zadebiutowała niedawno jako Vendetta: Curse of Raven's Cry. Spotkała się ona z całkiem ciepłym przyjęciem (średnia ocen na Steamie wynosiła 70%), ale wszystko wskazuje na to, że większość z recenzji wystawili ludzie związani z wydawcą, czyli firmą TopWare Interactive.

Firma Valve ma w zwyczaju bardzo ostro reagować na takie nadużycia i tak stało się też w tym wypadku. Gra została usunięta ze Steama i wątpliwe, aby kiedykolwiek powróciła do sprzedaży w tym serwisie.

Wiedźmin 3: Dziki Gon i DLC Serca z Kamienia - łącznie sprzedano w Polsce 375 tys. egzemplarzy

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (30-31 stycznia 2016 r.) - ilustracja #7

Firma CDP.pl, czyli polski dystrybutor serii Wiedźmin, pochwaliła się, że w 2015 roku w naszym kraju sprzedało się 375 tysięcy egzemplarzy gry Wiedźmin 3: Dziki Gon wraz z dodatkiem Serca z Kamienia. Cały cykl może pochwalić się ponad milionem sztuk sprzedanych na terenie naszego kraju.

Wiedźmin 3: Dziki Gon najbardziej medialną grą ubiegłego roku

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (30-31 stycznia 2016 r.) - ilustracja #8

Studio CD Projekt Red ma również inny powód do zadowolenia. Według danych zebranych przez serwis ICO Partners, Wiedźmin 3: Dziki Gon był tytułem, o którym w zeszłym roku najczęściej pisały branżowe magazyny i serwisy - grze poświęcono aż 51 tysięcy artykułów.

Wiedźmin 3: Dziki Gon wygrał tym samym z Falloutem 4, choć gwoli sprawiedliwości trzeba przyznać, że studio Bethesda swoją produkcję zapowiedziało dopiero w czerwcu, podczas targów E3.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (30-31 stycznia 2016 r.) - ilustracja #9

Ciekawe linki

  1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (25-29 stycznia 2016)
  2. Dziś premiera PC-towej wersji Rise of the Tomb Raider
  3. Rainbow Six: Siege i Far Cry 4 na topie. Top Empik - Tydzień 3 i 4
  4. Dołącz do polskiej obsady Uncharted 4: Kres Złodzieja - konkurs