Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2012, 16:59

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (17-24 września)

W tym tygodniu na polskim rynku działo się sporo. Rodzimi dystrybutorzy zapowiedzieli wydanie Krater i LEGO Władca Pierścieni, CD Projekt zmienił nazwę i ujawnił plany nocnej premiery World of Warcraft: Mists of Pandaria, Electronic Arts pochwaliło się preorderową popularnością nowego Need for Speed, a tanie serie wzbogaciły się o nowe tytuły.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (17-24 września) - ilustracja #1
Poznaliśmy polską obsadę gry Ratchet & Clank: Załoga Q .

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co w ciągu ostatnich siedmiu dni wydarzyło się na polskim rynku. Jak zwykle przygotowaliśmy dla Was zestawienia zapowiedzi wydawniczych, informacji o tanich seriach, jak również solidną porcję ciekawych wieści z rodzimego poletka.

Zapowiedzi wydawnicze

Krater

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (17-24 września) - ilustracja #2

Firma Techland poinformowała, że postapokaliptyczne action-RPG Krater trafi na półki polskich sklepów 18 października tego roku. Gra dostępna będzie na PC w cenie 69,90 zł i zostanie zlokalizowana kinowo. Rodzime wydanie ma być całkiem bogate i w pudełku znajdziemy:

  1. Pełną wersję gry.
  2. DLC Dr. Cerebro Pack.
  3. 40-stronicowy artbook.
  4. Soundtrack na płycie CD.
  5. Plakat.

LEGO Władca Pierścieni

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (17-24 września) - ilustracja #3

Natomiast firma Cenega pochwaliła się, że jej katalog wydawniczy wzbogacił się o LEGO Władca Pierścieni. Gra pojawi się na PC oraz konsolach Xbox 360, PlayStation 3 i PlayStation Vita w podwójnej wersji językowej do wyboru – polskiej (napisy) i angielskiej. Gra dostępna będzie również w wersji oryginalnej na Wii, Nintendo DS. i Nintendo 3DS. Premiera zapowiadana jest na 23 listopada tego roku.

Tanie serie

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (17-24 września) - ilustracja #4
Mass Effect 3

Tania seria EA Classics wzbogaciła się o pecetową wersję gry Mass Effect 3. Tradycyjnie sugerowana cena detaliczna wynosi 54,90 zł.

Natomiast Cenega ogłosiła, że 28 września jedna z najpopularniejszych bijatyk na PlayStation 3, czyli Tekken 6, trafi do taniej serii Essentials.

Pozostałe wieści

Nocna premiera World of Warcraft: Mists of Pandaria

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (17-24 września) - ilustracja #5

World of Warcraft: Mists of Pandaria zapowiada się na jedną z najważniejszych produkcji tego roku. Nie dziwi zatem, że polski dystrybutor gry, czyli firma CD Projekt, poinformował, że w nocy z 24 na 25 września zorganizowana zostanie nocna premiera. Akcja odbędzie się na terenie całego kraju w wybranych sklepach. Ich pełną listę znajdziecie w poniższym linku:

Pozostając przy spółce CD Projekt warto też wspomnieć, że zmieniła ona swoją nazwę na CDP.pl. Decyzja ta spowodowana była nie tylko chęcią odświeżenia wizerunku firmy, ale również podkreślenia większego zaangażowania w dystrybucję elektroniczną. Realizację tego drugiego celu ma umożliwić m.in. otwarcie nowego sklepu sieciowego. Konkrety poznamy na konferencji prasowej 11 października.

Wysokie preordery Need for Speed: Most Wanted

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (17-24 września) - ilustracja #6

W ostatnich kilku tygodniach wielu rodzimych dystrybutorów chwaliło się, że ich nadchodzące gry cieszą się wielkim powodzeniem jeśli chodzi o zamówienia przedpremierowe. Nie inaczej było w tym tygodniu. Rodzimy oddział Electronic Arts poinformował, że w naszym kraju na preordera Need for Speed: Most Wanted zdecydowało się więcej osób, niż miało to miejsce w przypadku poprzednich dwóch odsłon – Need for Speed: The Run oraz Need for Speed: Hot Pursuit. Niestety, tradycyjnie nie podano żadnych konkretnych liczb. Przypomnijmy, że gra ukaże się w naszym kraju 31 października tego roku w polskiej wersji językowej.

Nowa gra Adriana Chmielarza

Podczas konferencji Game Industry Trends 2012 jedną z prelekcji poprowadził Adrian Chmielarz, który w sierpniu odszedł z założonego przez siebie studia People Can Fly. W czasie swojego wystąpienia twórca skorzystał z okazji i zapowiedział, że pracuje nad nowym projektem. Gra ma stawiać na eksplorację, przygodę oraz filmowe klimaty i mieć formę epizodyczną. Jako źródło inspiracji Chmielarz przywołał takie tytuły jak The Walking Dead czy Journey.

Kryszak, Malajkat i Gonciarz w obsadzie gry Ratchet & Clank: Załoga Q

Poznaliśmy obsadę polskiej wersji Ratchet & Clank: Załoga Q. Tradycyjnie do współpracy zaproszeni zostali uznani artyści. Wojciech Malajkat użyczy głosu Ratchetowi, a Jerzy Kryszak – Clankowi. Co ciekawe, wspierać ich będzie także Krzysztof Gonciarz z naszego siostrzanego serwisu tvgry.pl. Warto dodać, że jest to kolejna gra, która doczeka się pełnej polskiej wersji językowej w ramach projektu Lokalizacje 2.0 realizowanego przez rodzimy oddział firmy Sony Computer Entertainment

Ciekawe linki

gry