Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2012, 16:45

autor: Olek

Diablo III – serwer testowy wyłączony

Zgodnie z obietnicą, firma Blizzard Entertainment udostępniła na publicznym serwerze testowym (PTR) najnowszą łatkę do gry Diablo III. Niestety, radość graczy trwała krótko. Z powodu problemów z tworzeniem kont, przenoszeniem postaci i logowaniem, serwer został czasowo wyłączony.

Diablo III – serwer testowy wyłączony - ilustracja #1

Prace nad nowym patchem do Diablo III trwają od kilku tygodni. Wcześniejsze deklaracje złożone przez twórców gry rozbudziły apetyty. Wygląda jednak na to, że na finalną wersję łatki przyjdzie jeszcze trochę poczekać. Ekipa Blizzarda zmuszona została bowiem wyłączyć publiczny serwer testowy (PTR). Testy ruszą ponownie dopiero po weekendzie.

Lista zmian i nowości, jakie do Diablo III wniesie patch 1.0.5, jest imponująca. Do najważniejszych zaliczyć można system Monster Power. Pozwala on modyfikować wytrzymałość przeciwników i zadawane obrażenia na każdym poziomie trudności, równocześnie zwiększając szanse znalezienia złota i magicznych przedmiotów nawet trzykrotnie. Rozwiązanie wzorowane jest na komendzie /player 8 z Diablo II.

Dla bohaterów na 60 poziomie doświadczenia przewidziano z kolei nowe wydarzenie – Infernalną Maszynę. Do jej zbudowania wymagane jest zebranie trzech kluczy oraz planu konstrukcji. Następnie bohater stanie do walki z wersjami „uber” najnikczemniejszych przeciwników z mrocznego Sanktuarium. Przy odrobinie szczęścia nagrodą za ich pokonanie będą materiały do wykucia nowego, legendarnego pierścienia.

Pełna lista zmian proponowanych przez ekipę Blizzarda w łatce 1.0.5 dostępna jest na oficjalnym blogu gry Diablo III. Znajdziecie tam również instrukcję logowania i przenoszenia bohaterów na publiczny serwer testowy.

  1. Lista zmian zawartych w patchu 1.0.5
  2. Oficjalna strona internetowa gry Diablo III