Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2014, 18:49

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (14-20 lipca 2014 r.)

Miniony tydzień był dla polskiego rynku całkiem owocny. Ujawniono nowy obiecujący projekt, a dystrybutorzy zapowiedzieli wydania pudełkowe kilku wyczekiwanych produkcji. Sporą aktywnością wykazali się także rodzimi deweloperzy niezależni.

Aliens, Trolls & Dragons - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (14-20 lipca 2014 r.) - wiadomość - 2014-07-21
Aliens, Trolls & Dragons

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w minionym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze

Aliens, Trolls & Dragons

Jakub Kisiel to doświadczony animator 3D i były pracownik zespołów People Can Fly oraz CD Projekt RED, gdzie miał okazję brać udział w produkcji takich tytułów, jak Bulletstorm, Gears of War: Judgment czy Wiedźmin 3: Dziki Gon. Jakiś czas temu założył on własny zespół nazwany Kubold i teraz ujawniono jego pierwszy komercyjny projekt. Okazała się nim przygodowa gra akcji z elementami RPG zatytułowana Aliens, Trolls & Dragons, która powstaje wyłącznie z myślą o pecetach.

Gra połączy elementy science-fiction i fantasy, pozwalając na walkę bronią białą oraz palną. Produkcja powstaje z myślą o pecetach i podzielona zostanie na kilka epizodów, z których każdy starczy na około dwie godziny zabawy. Pierwszy odcinek ma trafić do sprzedaży w listopadzie tego roku.

Wczesna wersja Darkwood

Polskie studio Acid Wizard poinformowało, że wczesna wersja survival horroru Darkwood trafi do sprzedaży w usłudze Steam Early Access 24 lipca tego roku. Pozwoli ona pobawić się w pierwszy rozdział produkcji i sprawdzić podstawowe mechanizmy rozgrywki. Ponadto autorzy wypuścili nowy, interaktywny zwiastun gry.

Przypomnijmy, że Darkwood powstaje wyłącznie z myślą o pecetach. Data premiery zależeć będzie od przebiegu testów w ramach Steam Early Access. Twórcy zamierzają regularnie rozbudowywać wersję testową o nowe elementy, takie jak dodatkowe przedmioty, wrogowie, pułapki czy barykady.

The Banner Saga Edycja Kolekcjonerska

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (14-20 lipca 2014 r.) - ilustracja #2

Firma Licomp Empik Multimedia ogłosiła, że wyda w naszym kraju pudełkową Edycję Kolekcjonerską The Banner Saga, czyli udanego turowego RPG studia Stoic Games. Produkcja ukaże się 31 lipca w polskiej wersji językowej w cenie 59,99 zł. Nabywcy poza samą grą otrzymają także:

 1. oficjalną ścieżkę dźwiękową z gry w plikach mp3,
 2. postać Tryggvi (włócznik),
 3. naszyjnik Tryggvi zapewniający 10% szansy na zadanie podwójnych obrażeń podczas walki.

Risen 3: Władcy Tytanów – zawartość standardowych wydań premierowych

Natomiast firma Cenega ujawniła zawartość standardowego wydania gry Risen 3: Władcy Tytanów, w wersji na pecety oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Okazuje się, że poza samą grą na nabywców czekają dodatkowe atrakcje.

Gra Risen 3: Władcy Tytanów – edycja standardowa PC:

 1. Ścieżka dźwiękowa na płycie audio.
 2. Zestaw 3 dodatków do pobrania: Strój awanturnika, Wyspa Mgieł i Powstanie karzełków.
 3. Drukowana instrukcja do gry.
 4. Drukowana mapa świata gry.

Gra Risen 3: Władcy Tytanów – edycja standardowa na konsolach:

 1. Zestaw 3 dodatków do pobrania: Strój awanturnika, Wyspa Mgieł i Powstanie karzełków (ang. Adventure Garb, Fog Island, Uprising of the Little Guys).

Przypominamy, że gra trafi do sprzedaży 15 sierpnia. Polska kinowa wersja językowa gry dostępna będzie jedynie dla posiadaczy komputerów PC.

Pozostałe wieści

Tormentum – wypuszczono demo polskiej przygodówki zainspirowanej obrazami Zdzisława Beksińskiego

Gdyńskie studio OhNoo wypuściło wersję demonstracyjną gry Tormentum, czyli mrocznej przygodówki point-n-click, zainspirowaną obrazami takich artystów jak Zdzisław Beksiński oraz H. R. Giger. Udostępniono wydania na systemy Windows i OSX, w polskiej oraz anglojęzycznej wersji językowej.

Warto wspomnieć, że obecnie autorzy zbierają za pomocą serwisu Indiegogo środki na dokończenie produkcji. Demo zostało wypuszczone, aby zachęcić graczy do wspierania projektu i zadanie to udało się zrealizować, gdyż zgromadzono już 109% minimalnej kwoty w wysokości 9 tysięcy dolarów. Do końca akcji pozostało dwanaście dni, więc suma ta bez wątpienia ulegnie jeszcze sporemu zwiększeniu.

 1. Tormentum – pobierz wersję demonstracyjną
 2. Tormentum – zbiórka na Indiegogo

Secret Service – powrót magazynu ufundowano w mniej niż 24 godziny

W minionym tygodniu na crowdfundinowym serwisie PolakPotrafi.pl wystartowała zbiórka pieniędzy na reaktywację magazynu Secret Service. Redakcja poprosiła fanów o 93 tysięcy złotych i cel ten udało się osiągnąć w niecałe 20 godzin.

Obecnie licznik na stronie pokazuje już prawie 140 tys. złotych, a do końca akcji pozostało jeszcze 38 dni. Pierwszy numer odnowionego czasopisma trafi do sprzedaży 3 września.

 1. Zbiórka pieniędzy na wskrzeszenie magazynu Secret Service w portalu PolakPotrafi.pl

Pillars of Eternity nie ma jeszcze rodzimego wydawcy, ale polska wersja powinna ukazać się w dniu premiery

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (14-20 lipca 2014 r.) - ilustracja #5

Wciąż żaden z rodzimych dystrybutorów nie podpisał umowy z firmą Paradox Interactive na wydanie w naszym kraju pudełkowego Pillars of Eternity. Okazuje się jednak, że nie przeszkodzi to w opracowaniu polskiej wersji, która ma być integralną częścią elektronicznej edycji gry. Nie będzie trzeba ściągać żadnych dodatkowych łatek.

Przypomnijmy, że Pillars of Eternity powstaje wyłącznie z myślą o pecetach. Nie znamy jeszcze konkretnej daty premiery, ale wiemy, że beta testy ruszą 18 sierpnia tego roku.

Deadlings: Rotten Edition na Steam Greenlight

Deadlings to kolejna polska gra, która stara się dostać na serwis Steam za pośrednictwem głosów użytkowników oddanych w ramach usługi Greenlight. Jest to hybryda platformówki i gry logicznej, w której kierujemy czwórką zombiaków. Każdy z nich posiada unikalny zestaw umiejętności, które wykorzystujemy do rozwiązywania zagadek.

Produkcja zadebiutowała już na urządzeniach mobilnych, gdzie spotkała się z ciepłym przyjęciem. Wersja na PC będzie edycją rozszerzoną i zaoferuje m.in. piętnaście dodatkowych poziomów oraz ulepszoną grafikę.

 1. Deadlings: Rotten Edition na Steam Greenlight

Ciekawe linki

 1. Divinity: Grzech Pierworodny - dzisiaj polska premiera gry
 2. Premiera World Basketball Manager Tycoon
 3. Na konsolach rządzi... Minecraft. Top Empik - Tydzień 28